reklam
reklam
Haber
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 14:53
 
SUMOTAŞ’ta Tansiyonlar Yükseldi!
Suadiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin (SUMOTAŞ) olağanüstü kongresi Suadiye Düğün Salonunda gerçekleşiyor. 3 adayın yarıştığı kongrede, eski başkan Marika Mehmet Top konuşmak için kürsüye çıktı. Tansiyonun yüksek olduğu kongrede Top, salondakiler tarafından hakarete maruz kaldı.
GÜNDEM Haberi
SUMOTAŞ’ta Tansiyonlar Yükseldi!

Bölgenin en büyük taşıma kooperatifi olup bölge halkı için büyük önem arz eden Suadiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin (SUMOTAŞ) olağanüstü kongresi Suadiye Düğün Salonunda gerçekleşiyor. Kongrede Hayri Turoğlu, Hüseyin Türker ve Vehbi Gündüz başkanlık için yarışıyor. Tansiyonun hiç düşmediği kongrede eski başkan Marika Mehmet Top konuşmak için kürsüye çıktı. Konuşması esnasında Top, salondakiler tarafından hakarete maruz kaldı, açıklamasının ardından polis refakatinde salondan çıktı.

SUMOTAŞ’TA 3 ADAYLI KONGRE

491 üyesi olan SUMOTAŞ’ta Başkan Marika Mehmet Top, geçtiğimiz aylarda yapılan tartışmalı mali kongrede kooperatif başkanlığından istifa etmek zorunda kalmıştı. Top’un istifasından sonra mevcut yönetim içerisinden Mehmet Yılmaz başkan seçilmişti. Yaşanan sorunlardan ve ortaya atılan iddialardan sonra görevinden istifa eden Mehmet Top, gerçekleşen kongrede aday olmadı. Suadiye Düğün Salonunda gerçekleşen kongrede Çepni Mahallesi eski Muhtarı Hayri Turoğlu, Çepni Mahallesi Muhtarı ve İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker ile Suadiye Mahalle Muhtarı Vehbi Gündüz başkanlık için yarışıyor.

12 MİLYON KİMİN BORCU?

Geçtiğimiz aylarda yapılan tartışmalı mali kongrede kooperatif başkanlığından istifa etmek zorunda kalan SUMOTAŞ’ın eski Başkanı Marika Mehmet Top kongreye katılarak söz alıp kürsüye çıktı. Konuşması sık sık katılımcılar tarafından kesilen hakaretlere maruz kalıp tepki alan Top konuşmasında; “İstifa ederken ne varsa ortaya çıksın dedim. Görev süreme kadar suçlu varsa benim. 31.12.2019’a kadar Sumutoş’ta ne kadar kayıp yaşandı? Sigorta ne kadar var? Lastik alacağımız ne kadar var? Aidat alacağımız ne kadar var? Ne kadar borcumuz varsa yazın. Çıkartıp koysunlar. Buyurun. Bu mali bilanço ve faaliyet raporunu sunun. Hepsini yanıtlayacağım. Bu bilanço bugün ister onaylanasın ister onaylanmasın ben buradayım” dedi. Top’un açıklaması sonrası, kongreye katılan üyeler SUMOTAŞ’a ait olan 12 milyon borcu eski Başkan Top’a yükledi.

KONGREDE HEP YÜKSEK TANSİYON SIFIR ÖNLEM

Marika Mehmet Top konuşmasına devam etmek isterken, üyeler divana müdahale etti. Tansiyonun hiç düşmediği kongrede emniyet güçleri sık sık salondakileri sakinleştirmeye çalıştı. Çıkan arbedelere polis müdahale etmek zorunda kaldı. Yaşanan olaylar sonrası Divan Başkanı Muharrem Topçu salonu sükunete davet etti. Eski Başkan Marika Mehmet Top polis refakatinde salondan çıktı. Ancak salondaki gerginlik yine de düşmedi. Kongrede sosyal mesafeye dikkat edilmezken, koronavirüs tedbirleri de hiçe sayıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: SUMOTAŞ’ta, Tansiyonlar, Yükseldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı