reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
15 Şubat 2020 - Cumartesi 13:15
 
Sudan’da Şehit Ömer Halisdemir Camii Açılışı
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte Sudan'a gerçekleştirdiği ziyaretlerin ikinci gününde başkent Hartum'daki Hacı Eyüp Elikalfa ve Şehit Ömer Halisdemir Camilerinin açılışına katıldı
GÜNDEM Haberi
Sudan’da Şehit Ömer Halisdemir Camii Açılışı

Önce Beyaz Nil, Sonra Hartum Programı

İslam coğrafyasındaki yardım faaliyetleri ve düzenlenen dayanışma kampanyalarına karşı duyarlılığıyla bilinen Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte Sudan'a yapmış olduğu ziyaretlerin ikinci gününde cami açılışlarına katıldı. Toplam 9 kişiden oluşan kafile ile Sudan’a giden Başkan Aygün’ün yanı sıra heyette Kocaeli’yi temsilen İHH Derince Temsilcisi ve Derince Belediyesi Meclis Üyesi Furkan Güngör, hayırsever iş adamları Mümin Ünal ve Enver Tekgül de yer alıyor. Başkan Aygün ve beraberindeki heyet Sudan’a yaptıkları ziyaretlerin ilk gününde Beyaz Nil eyaletinde bölge halkı için inşa edilen evlerde incelemelerde bulunmuştu. Başkan Aygün ikinci gün programında ise Sudan'ın başkenti Hartum'da inşa edilen Hacı Eyüp Elikalfa ve Şehit Ömer Halisdemir Camilerinin açılış törenine katıldı.

Başkent Hartum’da Cami Açılışları

Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Hartum Din İşleri Müşaviri Mustafa Bülent Dadaş, İHH Doğu Afrika Koordinatörü Faruk Erkılıç, İHH Sudan Koordinatörü Bilal Bahçi ve yerel yetkililerin de katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Aygün, “Böyle güzel bir açılışta sizlerle bulunduğum için rabbime şükrediyorum. Ne kadar güzel ki kilometrelerce uzakta Müslüman kardeşlerimizle aynı ruhu, aynı duyguları paylaşıyoruz. Camiyi yapan hayırseverlerimizden, İHH İnsani Yardım Vakfımızdan ve bunu yaşatacak olanlardan Allah razı olsun. Zalimin, zulmün kol gezdiği bir dünyada yaşıyoruz. Müslüman kanının aktığı bir dünyadayız. Bunun da tek kurtuluşu İslam kardeşliği, ümmet kardeşliğidir. Rabbim, bu hizmetlere destek olarak ümmetimizin birliğine katkı sunan tüm hayırseverlerimizden razı olsun inşallah” dedi. Başkan Aygün ve beraberindeki heyet ikinci gün programı kapsamında bulundukları başkent Hartum’da düzenlenen adak ve akika dağıtımına da katılarak bölge halkı ile bir araya geldi.Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu’na Derince Belediyesi bünyesindeki Mesleki Eğitim Kurslarında hazırlanan ay yıldız işlemeli Türk Bayrağı ve tablo hediye etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sudan’da, Şehit, Ömer, Halisdemir, Camii, Açılışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı