reklam
reklam
reklam
Haber
30 Kasım 2019 - Cumartesi 13:46
 
Soydabaş: Sanki Hep Hayır Diyormuşuz Gibi
AK Parti İzmit ilçe istişare kurulu toplantısında konuşan AK Parti İzmit Belediyesi grup başkan vekili Mustafa Soydabaş, “Bizler doğru bilgiyi aktarma görevini yürütüyoruz. Mecliste sanki hep hayır diyormuşuz gibi bir intiba var. AK Partili arkadaşlarımızda bize böyle dönüş yapıyorlar." dedi.
SİYASET Haberi
Soydabaş: Sanki Hep Hayır Diyormuşuz Gibi

AK Parti  Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından başlatılan istişare toplantıları hız kesmeden devam ediyor.  İlçe istişare toplantılarında bugün sıra İzmit’teydi. Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen istişare toplantısına İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katıcıoğlu, İzmit Koordinatörü Abdullah Köktürk, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, AK Parti İzmit Belediyesi meclis üyesi grup başkan vekili Mustafa Soydabaş, AK Parti İzmit Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, AK Parti İzmit Kadın Kolları Başkan Vekili Firdevs Avcı, eski il başkanı Mahmut Civelek ve çok sayıda partili katıldı.  


SEFALAR GETİRDİNİZ


İstişare toplantısının açılış konuşmasını yapan İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Sayın İl Başkanım, Sayın Vekilim, değerli geçmiş dönem il ve ilçe başkanlarım, belediye başkanlarım, il – ilçe yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz gençlik kollarımız, kadın kollarımız, teşkilatımızın değerli kurucuları ve sevgili basın mensuplarımız hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, daraltılmış istişare kurulu toplantımıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.”


NASIL KIYMETLİ İNSANLARA SAHİP OLDUĞUNU


“Sizlerde biliyorsunuz ki; İstişare rahmettir, İstişare berekettir, Rabbimiz, Şura Suresi 38. Ayetinde; Mümin kullarını tarif ederken “Onlar işlerini istişare ile yaparlar” diye buyurur. Bu davada her birinizin emeği, alın teri var, bu hareket buralara sizlerin gayreti ve heyecanı ile geldi, ne mutlu ki bizlere bu davanın sizin gibi sahipleri var. İlk istişare toplantımızda sizlere hitap ederken konuşmama bu sözlerle başlamıştım; Ak Parti hareketinin nasıl kıymetli insanlara sahip olduğunu, bu davaya gönül veren insanlarımızın ne denli samimi ve içten insanlar olduklarını bir yıla yaklaşan İlçe Başkanlığı sürecimde yakinen, tekrar gözlemleme fırsatım oldu.”

 

AK PARTİLİ, DAVAMIZIN VE HEDEFLERİMİZİN TABİİ NEFERİDİR


Bu süreçte fırsat bulduğumuz her an, siz kıymetli istişare kurulu üyelerimizi ziyaret etmeye çalıştık, yeri geldi sofranıza oturduk, yeri geldi çayınızı içtik, yeri geldi sıcak bir tebessümünüzde huzur bulduk. Her zaman uyarılarınıza kulak verdik, tavsiyelerinizle yol haritamızı şekillendirdik, varlığınızdan her daim güç aldık. Her birimiz insanız, hatalarımız, eksiklerimiz olmuştur ve maalesef olacaktır da. Şahsım başta olmak üzere her AK Partili, davamızın ve hedeflerimizin tabii neferidir. Bundan daha büyük bir unvan da yoktur, gerisi gayret işidir, takdir işidir, nasip işidir. Her birinize gönlünüzde memleket sevdası taşıdığınız için, bu AK Davaya gönül verdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum, İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Bu duygu ve düşüncelerle her birinizi ayrı ayrı selamlıyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum.” dedi.

 

EKİM AYI İTİBARİYLE 71 KARARIN 3'ÜNE RET


Güneyin ardından konuşan AK Parti İzmit Belediye Meclisi grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, “İzmit meclisinde kenti ve kentilinin hakkını korumakta samimi gayret içindeyiz. Bilgi kirliliği nedeniyle zaman zaman yanlış anlaşmalar olabiliyor. Bizler doğru bilgiyi aktarma görevini yürütüyoruz. Mecliste sanki hep hayır diyormuşuz gibi bir intiba var. AK Partili arkadaşlarımızda bize böyle dönüş yapıyor.  Ekim ayı itibariyle 71 adet karar almış 3’üne ret, yüzde 68’ne evet demişiz. Yani yüzde 4’üne ret yüzde 96’sına evet demişiz. Sanki meclis çalıştırmıyormuşuz gibi düşünülüyor.  Bizler partinin yüzüyüz. Herkes bizim hareketimize göre şekilleniyor. Kendinizden bir şey vermezseniz vereceğimiz tek şey tebs selam vermeden geçmememiz lazım. Birini görünce kaçmamız lazım. Bazı partililerimiz AK plakalı araç kullanıyor. AK plakalı hiçbir taksinin kaldırıma park etme lüksü yok. Hemen vatandaş onu tüm partimize mal ediyor. Lütfen temsilci olarak bizler partinin yüzü olduğunu unutmayalım."dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soydabaş:, Sanki, Hep, Hayır, Diyormuşuz, Gibi,
Yorumlar
Haber Yazılımı