reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
02 Aralık 2018 - Pazar 12:24
 
Sokaklardan Lig Şampiyonluğuna
İstanbul Zeytinburnu Belediyesi'nin 7 yıl önce sokaktaki gençlere yönelik başlattığı sosyal proje kapsamında verdiği buz pateni eğitimleri sonrasında oluşturulan takım 2018 Türkiye Buz Hokeyi Didi Süper Lig şampiyonu oldu.
GÜNDEM Haberi
Sokaklardan Lig Şampiyonluğuna

Kocaeli Buz Pistinde antrenman yapan takımın Baş Antrenörü Tarık Göçmen, Takımımız sokak çocuklarıyla başlayarak çığ gibi büyüyüp ligde lider olmayı başardı dedi.Zeytinburnu Belediyesi'nin 7 yıl önce hayata geçirdiği sorumluluk projesi kapsamında 20 gençten buz hokeyi takımı oluşturuldu. Buz hokeyi antremanlarını aksatmayan gençlerle kurulan takım zamanla profesyonel bir yapıya kavuşarak 2018 sezonunda şampiyon oldu. Türkiye Buz Hokeyi Didi Süper Ligi'nde lider olan Zeytinburnu Belediyesi Spor Kulübü buz hokeyi takımının baş antrenörü Tarık Göçmen, Takım Zeytinburnu Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlayıp, uzun bir zaman bu şekilde devam ettikten sonra profesyonel bir yapıya kavuştu. Hala kadrosunda o günlerden yetiştirilen çocuklar bulunduran bir yapıya sahip. Geçen sezon Türkiye liginde şampiyon olduktan sonra Continental Cup'ta oynama şansı bulduk. Türkiye'de bu turnuvada tur atlayan ilk takım olduk, devamında Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi'nde lider durumdayız. Hedefimiz sadece şampiyonluk değil, sosyal sorumluluk projesinde başlayan kardeşlerimiz iyi örnek olan, iyi spor yapan, iyi hokey oynayan takımı olmak prensibinde çalışan bir takımız. dedi.


'SOSYAL SORUMLULUK PROJESİYLE BAŞLADI'


Takımın başarılı olduğunu ve alttan yeni sporcular geldiğini söyleyen takımın kaptanı Serkan Gümüş, Bu takım Zeytinburnu Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projesiyle başladı. Çocukların spora kazandırılması ve sosyal yaşantı içerisine dahil edilmesi için yapılmış bir projeydi, çok başarılı da oldu. Şu anda Zeytinburnu takımı yıllardır Türkiye şampiyonlukları yaşıyor. Takım profesyonel düzeye geldikten sonra yabancı oyuncularla da desteklendi, çok iyi seviyelere geldik. Türkiye'de bu başarıyı yurtdışında da değerlendiriyoruz. Continental Cup'a gittik. Bu proje şu anda sonlanmadı yine alttan sporcular gelmeye devam ediyor, yine topluma gençlerimiz kazandırılıyor. Biz de A takım olarak takımımızı daha yukarılara taşımaya çalışıyoruz." diye konuştu.


'SOKAK ÇOCUKLARINDAN TAKIM KURULDU'


İşi gücü olmayan sokak çocuklarından takım kurulduğunu söyleyen oyuncu Ferhat Bakal, "Zeytinburnu Belediyesi tarafından bir sosyal sorumluluk projesi başlatıldı. İşi olmayan sokak çocuklarını aldılar kulübe çağırıp takım kurdular. Zeytinburnu Belediyesi takımı ilk başlarda herkesten 10-15 sayı yiyordu, sürekli yeniliyordu ilk kurulduğu zaman. Ondan sonra bu takıma transferler oldu güzel bir aile olduk. Şuan biz 4 yıldır süper ligte lideriz, Avrupa'da başarılarımız var. Bu sene de Avrupa Şampiyonası'na gidip başarılar kazanmak istiyoruz." dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokaklardan, Lig, Şampiyonluğuna,
Yorumlar
Haber Yazılımı