reklam
reklam
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 13:01
 
Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki yakın dönemde yasak uygulanacak mı?
GÜNDEM Haberi
Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?

Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yeni önlemler ve tedbirler son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Aylardır uygulanmayan sokağa çıkma kısıtlamasının ilerleyen dönemlerde uygulanıp uygulanmayacağı merak edilirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Türkiye için herhangi bir sokağa çıkma kısıtlaması düşünmüyoruz. Bu artışın olmaması için vatandaşların özellikle maske noktasında hassasiyet göstermesi lazım." dedi. 

KISITLAMA OLACAK MI? 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN TÜRK'te 5N1K'da Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Bakan Koca'nın Cüneyt Özdemir'e verdiği röportajın satır başları: Türkiye için herhangi bir sokağa çıkma kısıtlaması düşünmüyoruz. Bu artışın olmaması için vatandaşların özellikle maske noktasında hassasiyet göstermesi lazım. Maskenin bütün üst solunum yolu viral enfeksiyonu önleyen özellikleri var. Ne kadar hassasiyet gösterirsek o kadar başarılı olacağımızı düşünüyoruz. 

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI? 

Üniversiteler özellikle MEB okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalar açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veya öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabii ki okullar açılmış olacak ama bu pandeminin seyrine göre kademeli olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokağa, Çıkma, Yasağı, Gelecek, Mi?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı