reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
02 Ağustos 2019 - Cuma 11:10
 
Skorsky'ler Tek Sıra Halinde İlerlediler
Kocaeli'nin Karadeniz kıyısındaki turistik ilçesi Kandıra'ya giden yollarİl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan’ınkatılımı ile Skorsky helikopterle havadan denetlendi. Denetimde sürücülerin tek sıra halinde ilerlemeyi sürdürdüğü görüldü
ASAYİŞ Haberi
Skorsky'ler Tek Sıra Halinde İlerlediler

İL JANDARMA KOMUTANI ASLAN KATILDI

Kocaeli'nin Karadeniz kıyısında mavi bayraklı sahilleri bulunan Kandıra, yaz aylarında tatilcilerin akınına uğruyor. Kandıra'ya ulaşımı sağlayan D-650 Karayolu'nda jandarma ekipleri denetimlerine aralıksız devam ediyor. Kocaeli İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan’ın katılımı ile Kandıra yolunda havadan ve karadan denetim yapıldı. Denetimde araçlar kontrol edilirken, Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirler, hassas noktalar ve önlemlerin arttırılacağı yerler belirlendi.

SKORSKY’DEN KONTROL NOKTALARINA ANINDA BİLGİ

Jandarma Genel Komutanlığı'na ait Skorsky S70 helikopterin destek verdiği uygulamada havadan, kural ihlali yaptıkları belirlenen sürücülerin araçlarının plakaları, denetim noktalarındaki jandarma ekiplerine bildirildi. Uygulama kapsamında 320 araç kontrol edildi. Helikopterden tespit edilen, trafikte kural ihlali yapılan 4 araca 921 TL para cezası kesildi. Karada kontrol noktalarındaki jandarma ekiplerince sürücülere alkol, ehliyet, ruhsat ve muayene kontrolleri yapıldı.

SÜRÜCÜLER DAHA DİKKATLİ

Jandarma yetkilileri, yaz döneminde Kandıra yolunda denetimlere devam edeceklerini belirtirken bayram tatili ve hafta sonlarında Jandarma sorumluluk bölgelerinde birinci öncelik yol ve trafiğin yanı sıra asayişe verilecek. Trafik tedbirlerinin plaka tanıma, elektronik denetim ve radar sistemleriyle destekleneceği de öğrenildi. Yoldan görülecek şekilde planlı uçuşlar devam edecek. Ekstra alınan tedbirler konusunda azalma yaşanırken Trafik Timlerinin olduğu noktalarda vatandaşların tek sıra halinde ilerlemeyi sürdürdüğü görüldü.

ÖLÜMLÜ KAZALARDA YÜZDE 40, YARALANMALARDA YÜZDE 23

2019 yılı içerisinde alınan tedbirler kapsamında helikopter ve drone kontrollü ‘’bu yolda hep birlikteyiz’’ projesi ile bütün polis ve jandarma personeline trafik ihlal tutma görevi ile sürücü, yolcu, yaya ve öğrencilere trafik eğitimleri verildi. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı'nın sorumlu olduğu bölgelerde 2019 yılındaki denetimler sonucunda ilk 6 ayda ölümlü kazalarda yüzde 40 azalma, yaralanmalarda ise yüzde 23 oranında düşüş olduğu görüldü. Helikopterli denetimlerde havadan denetimlerin farkına vardıkları için sürücülerin daha dikkatli bir şekilde araçlarını kullandıkları helikopterden fark edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Skorsky'ler, Tek, Sıra, Halinde, İlerlediler,
Yorumlar
Haber Yazılımı