reklam
reklam
reklam
Haber
11 Mart 2019 - Pazartesi 18:16
 
Serap Çakır Halkın Sorularını Yanıtladı
Bağımsız Gebze Belediyesi Başkan Adayı Serap Çakır, moderatörlüğünü Kocaeli TV program yapımcımız Burak Turan'ın yaptığı canlı yayında halkın sorularını yanıtladı. Programa binlerce Gebzeli yoğun bir katılım sağladı.
SİYASET Haberi
Serap Çakır Halkın Sorularını Yanıtladı

1 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala vitesi arttıran Bağımsız Gebze Belediyesi Başkan Adayı Serap Çakır, Gebze Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirdiği organizasyonla, halkın sorularını yanıtladı. Adaylığını açıkladığı günden bu yana ciddi bir teveccühü arkasına alan, hemen hemen her kesimden insanın desteğini alarak yoluna devam eden Çakır’ı Gebzeliler yalnız bırakmadı. Binlerce Gebzeli salona akın ederken, bağımsız meclis üyesi adayları da seçmenlere tanıtıldı. İlk olarak bir açılış konuşması gerçekleştiren Çakır, adaylık sürecinde yaşananlardan bahsetti ve akabinde, “Saha çalışmalarında vatandaşın görüşlerine baktığımız zaman iyi ki çıktım diyorum. Bakıldığı zaman Gebze’nin değişim istediği görülüyor. İlçenin sorunları olarak imar, trafik ve sosyal alan eksiklikleri göze çarpıyor. Gebzelilerden bunların geri dönüşünü alıyoruz” dedi.

 

“KISA VADEDE ÇEVRE DÜZENLEMESİ”
Gebze’nin geleceği için kısa vadede çözmek istedikleri sorunları da aktaran Çakır, “İlk önce çevre düzenlemeleri, trafik sorunu gibi belli başlı konularda  girişim yapacağız. Kısa vadede daha ışıl ışıl ve yaşanabilir bir Gebze yaratmak istiyoruz. Gebze çok betonlaştı, bu yüzden de biraz hareket getirmek gerek. Şehir içinde sosyal faaliyet alanları yok bunları sağlayacağız. İlk 5 yılda Gebzeliler farkı görecek, güzel hizmet yaptıktan sonra ikinci dönemi de üçüncü dönemi de gelir” açıklamasında bulundu.

“GEBZE’YE HİZMETİ GETİRECEĞİZ”
İlçede bir alternatif arandığını ve bunun da kendisi olduğunu dile getiren Çakır, “Gebzeli değişim istiyor ve alternatif arayışındaymış. Kadın bağımsız bir adayın varlığı çoğunluktan kabul gördü. İlçedeki vatandaşlar 31 Mart’tan sonra farkı hissedecekler. Beni tanıyanlar neler yapacağımı bilir. Tanımayanlar ise seçimden sonra görecekler. Hedefimiz seçimi kazanmak ve Gebze’ye hizmeti getirmek” ifadelerini kullandı.

“15 MART’TAN SONRA TOPLANTI”
Programda daha sonra soru cevap kısmına geçildi ve salonu dolduran Gebzeliler Çakır’a imar sorunundan, işsizlik sıkıntılarına kadar sorularını yöneltti. Gelen her soruya içtenlikle yanıt veren Çakır, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Çakır, tapu sorunu konusunda, “Tapu sorunuyla alakalı 15 Mart’tan sonra iki büyük toplantı yapacağız. Şuan tapuların verildiğine dair söylentiler var. Keşke verilse bir işi eksik olarak teslim almış olurum. Demek ki istenildiğinde veriliyormuş. Yarın göreve geldiğimde tamamını ben de veririm” dedi.

“ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIM”
Gebze’nin büyükşehirli il olması için elinden gelen her şeyi yapacağına dair sözünü de tekraren veren Çakır,  “Cuma Pazarı ve Pazartesi Pazarı yeni güzergahlar belirlendikten, mahalle halkına da sorulduktan sonra geri getirilecek” açıklamasında bulundu. Kirazpınar’daki imar sorunu noktasına da değinen Bağımsız Gebze Belediyesi Başkan Adayı Serap Çakır, oradaki sorunun TOKİ kaynaklı olduğunu ve bunun ortadan kalkmasının akabinde bölgenin hak ettiği hizmetleri almaları için gayret göstereceğini dile getirdi.

TAŞ OCAKLARINA İKİ BÜYÜK YATIRIM
Görev süresi boyunca sadece Gebzelilerle çalışmak istediğini de aktaran Çakır,  “Ünversite öğrencilerine burslar verilecek ve mezunlara da istihdam sağlanacak. Her zaman halkın içindeydim görev sürem boyunca da halkın içinde olacağım” dedi. Çakır ardından, “Çocuklarımıza oyun oynayacak alanlar oluşturacağız. Bunlar olması gereken hizmetler. İki büyük projemizi taş ocaklarına düşünüyoruz. Ocakları kaldırıp, buralara yatırım yapmayı planlıyoruz. Hangi mahallenin ne gibi sorunları varsa çözmek için gayret göstereceğiz. Elimizden gelen tüm imkanı hizmet için sağlayacağız ve Gebzelilerin lehine kullanacağız” dedi.

“GÜZEL GELECEĞE BERABER KAVUŞACAĞIZ”
Organizasyonda son olarak bir kapanış konuşması da gerçekleştiren Çakır, “Beni bugün burada yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Bağımsız meclis üyelerine ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Biz bir bütünüz, inşallah güzel çalışmalarımız 31 Mart gecesi sonuç verecek, hep birlikte güzel Gebze’ye ve güzel geleceğe beraber kavuşacağız” açıklamasında bulundu. Konuşmanın ardından bağımsız meclis üyesi adayları ve Serap Çakır objektiflere birlikte poz verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Serap, Çakır, Halkın, Sorularını, Yanıtladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı