reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
25 Haziran 2019 - Salı 10:58
 
Sel Sonrası Temizleme Çalışmaları Başladı
Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaşanan dere taşkınları sonrasında Eşme Mahallesi çevresinde temizlik çalışmalarını tamamladı.
GÜNDEM Haberi
Sel Sonrası Temizleme Çalışmaları Başladı

Mevsim normallerinin üzerinde yağan yağmur sonrasında Kartepe Eşme Mahallesi çevresinde dere taşkınları ve su baskınları yaşanmıştı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri havaların düzelmesi ile birlikte Eşme Mahallesi çevresinde çalışma yaptı. Belediye ekipleri dere taşkınları ve su baskınları sonrasında Eşme genelinde cadde ve sokaklarda, park ve bahçelerde suların temizlenmesinin ardından çamur birikintileri de temizlendi. Eşme Mahallesi’nde sel baskınından etkilenen yerler belediye ekipleri tarafından temizlenerek yeniden hizmete sunuldu.

KOCAMAN'DAN AÇIKLAMA

Yoğun yağış sonrasında Yeni Eşme mevkiinde dere taşması sonucu iki alt geçitte su baskını yaşanmıştı. Baskın sonrasında alt geçitlerde çamur birikintisi meydana geldi. Oluşan kirliliğini belediye ekipleri yıkama ve süpüre işlemleri yapılarak temizledi. Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, “Mevsim normallerinin üzerindeki yağışlardan dolayı Eşme Mahallemizde dere taşkınlarının yanı sıra su baskınları yaşanmıştı. Allah’a şükür herhangi bir can kaybımız yaralımız olmadı. Yağışlı havanın sona ermesi sonrasında belediye ekiplerimiz hemen çalışmalarına başladılar. Yağışlardan etkilenen yerler temizlenerek yeniden hemşehrilerimizin hizmetine sunuldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sel, Sonrası, Temizleme, Çalışmaları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı