reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
01 Aralık 2018 - Cumartesi 16:21
 
Seka Kağıt Müzesi Köy Okullarında
SEKA Kağıt Müzesi etkinliklerini köy okullarına giderek sürdürüyor. Bu çerçevede, Kocaeli’nin köy okullarında eğitim gören çok sayıda öğrencinin geri dönüşüm ve kâğıt üretimi hakkında bilinçlenmesi amaçlanıyor.
EĞİTİM Haberi
Seka Kağıt Müzesi Köy Okullarında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı SEKA Kâğıt Müzesi, başlattığı köy okulları projesi ile köylere de ulaşıyor. Bu çerçevede, Kocaeli’nin köy okullarında eğitim gören çok sayıda öğrencinin gerçekleştirilen aktiviteler ile geri dönüşüm ve kâğıt üretimi hakkında bilinçlenmesi amaçlanıyor. Anlamlı projede ilk olarak Çubuklu Osmaniye okulunda etkinlik yapıldı. Etkinliklerde çocukların heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi.

 

 

Proje kapsamında bu haftaki okul Çubuklu Osmaniye ilk ve ortaokulu oldu. Toplam 200 öğrencinin eğitim gördüğü Çubuklu Osmaniye okulunda öğrenciler kâğıt müzesi ekibini sevinçle karşıladı. Gerçekleştirilen aktivitede öğrenciler ilk olarak kâğıt müzesi, kâğıt üretim süreçleri ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirildi. Daha sonra El Yapımı Kâğıt Atölyesi’nde geri dönüşümden elde edilen hamurlardan kendi kâğıtlarını yaptı. Suyun içinden çıkarıp kuruttukları hamurların kâğıda dönüşümünü ilgiyle takip eden öğrenciler keyifli anlar yaşadı.

Çubuklu Osmaniye İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü İsmail Aslan, gerçekleştirilen projenin çocuklarımızın küçük yaştan itibaren geri dönüşümün önemini kavraması açısından çok önemli olduğunu belirtirken, yapılan çalışma için SEKA Kâğıt Müzesi’ne ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seka, Kağıt, Müzesi, Köy, Okullarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı