reklam
reklam
reklam
Haber
22 Mayıs 2020 - Cuma 09:38
 
SEDAŞ O Abonelere Tazminat Ödeyecek
SEDAŞ, 2013-2017 yılları arasında bağlantı başvurusunda bulunan ve başvurusu yönetmelikte belirtilen sürelerden sonra cevaplanmış abonelere tazminat ödemesi yapacak.
GÜNDEM Haberi
SEDAŞ O Abonelere Tazminat Ödeyecek

SEDAŞ’tan tazminata ve iadelerle ilgili çok önemli bir açıklama yapıldı. SEDAŞ’tan yapılan açıklamada, 2013-2017 yılları arasında bağlantı başvurusunda bulunan ve başvurusu yönetmelikte belirtilen sürelerden sonra cevaplanmış abonelere tazminat ödemesi yapılacağını duyurdu. 


SEDAŞ’ın açıklaması şöyle; “Yürürlükte bulunan Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği ve mülga Elektrik Piyasasında Dağıtım Bağlantı Bedelleri İle Uygulamaya İlişkin Usul Ve Esaslar uyarınca, kurumumuz tarafından aşağıdaki koşullara bağlı olarak ödenecek tazminata/iadeye ilişkin abonelerimizi bilgilendirmek isteriz. 


2013-2017 yılları arasında bağlantı başvurusunda bulunan ve Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği'ndeki ilgili hükümler gereği başvurusu yönetmelikte belirtilen sürelerden sonra cevaplanmış abonelerimize tazminat ödemesi yapılacaktır. 2014-2016 yılları arasında güç değişim işlemi yaptıran ancak bağlantı noktası ve kablo kesiti değişmediği halde bağlantı bedeli ödeyen abonelerimize, 11/08/2002 tarihli ve 24843 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren mülga Elektrik Piyasasında Dağıtım Bağlantı Bedelleri İle Uygulamaya İlişkin Usul Ve Esaslar’daki ilgili maddeler gereği ödeme iade işlemi yapılacaktır. 


Abonelerimiz, www.sedas.com web sitemizde Dağıtım Hizmetleri bölümünde bulunan “Bağlantı Başvurusu Ticari Kalite Tazminat Sorgulama” ve “Güç Değişim Bağlantı Bedeli Sorgulama” başlıklarındaki sorgulama alanında TC Kimlik No/Vergi No aracılığıyla kontrol sağlayabilirler. Kontrol sonrasında tazminat/iade hakkı kazanan abonelerimiz ilgili bağlantılarda belirtilen yöntemleri izleyerek tazminat/iade tahsil işlemlerini gerçekleştirebilirler.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEDAŞ, O, Abonelere, Tazminat, Ödeyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı