reklam
reklam
Haber
03 Nisan 2019 - Çarşamba 13:06
 
Sarıbay: Keşke Ben De Oy Verseydim Diyecekler
CHP İl başkanı Cengiz Sarıbay CHP il binasında düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını değerlendirdi. “Bize oy vermeyen vatandaşlarımız da 5 senenin sonunda keşke ben de oy verseydim diyecek” dedi.
SİYASET Haberi
Sarıbay: Keşke Ben De Oy Verseydim Diyecekler

KEŞKE BEN DE OY VERSEYDİM DİYECEKLER

CHP İl başkanı Cengiz Sarıbay CHP il binasında düzenlediği basın toplantısıyla seçim sonuçlarını değerlendirdi. “Bize oy vermeyen vatandaşlarımız da 5 senenin sonunda keşke ben de oy verseydim diyecek” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Bizim arkamızda devlet desteğimiz yok. Bizim bir belediyemiz yok ama İzmit gibi bir yerde belediye kazanarak partimiz bu yerel seçimde büyük bir başarı kazanmıştır.” dedi.

“OYLARIMIZ ARTTIRDIK”

Chp İl başkanı seçim snuçlarını değerlendirdiği basın açıklamasında bazı ilçeler için itiraz sürecinin takipçisi olacaklarını kaydetti. Sarıbay “Sekiz  yerde seçime girdik. Çok az bir oyla seçim kaybettiğimizi 2 yer var. Seçimi az farkla kaybettiğimiz iki nokta,  Derince ve  Karamürsel.   İtiraz Sürecimiz devam edecek.” dedi. Chp il başkanı Sarıbay oylarını arttırdıklarını kaydetti.  Sarıbay, “CHP yüzde 50 oranında oy arttırmıştır. Seçim çalışmasında CHP ve Millet ittifakı başarılı olmuştır. İstanbul Ankara gibi büyükşehirlerde de kazanan  sosyal demokrat belediyecilik olmuştur. Bu sonuçların ardından partimizin  bir sonraki  genel seçimde de başarılı olacağına inanıyorum. Bize oy veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Oy vermeyen vatandaşlarımız da 5 senenin sonunda keşke ben de oy verseydim diyecek” dedi.

“BİZ VERDİĞİMİZ SÖZLERE  İHANET ETMEDİK”

CHP İl Başkanı İttifak ortakları İyi Parti’yi de atlamadı. İl başkanı Şanbaz Yıldız’ın “CHP bizi yalnız bıraktı” açıklamasını gazeteciler sormadan gündeme aldı. “Bir başka teşekkür iyi Parti’ye. Biz verdiğimiz sözlere ihanet etmedik. Biz Kocaeli’de ittifaka sıkı sıkıya uyduk.  Başarımızda İyi Parti’nin büyük ölçüde başarısı var. İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Bey’i aradım, bana sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.  Kandıra’da  destek verdik, Körfez’de ufak tefek sıkıntılarımız oldu ama bu onlara karşı olduğumuz anlamına gelmiyor.” dedi.

“KİMSE MİLLETİN İRADESİNE KARŞI ÇIKAMAZ”

CHP İl Başkanı açıklamalarının devamında YSK’nın oyların yeniden sayılması yönünde karar verdiği İstanbul’u da atlamadı. İl başkanı “CHP 143 milletvekilini seçim kurullarında sandık başlarına  davet etti.  Vekilimiz Haydar Akar  Ümraniye’de, Tahsin Tarhan Tuzla’da İstanbul’daki oyların başında.  Kimse milletin iradesine karşı çıkamaz. Karşı çıkan bunun neticesini alır, hüsrana uğrar. Bir dahaki seçimde. İstanbul ve Ankara’da da seçimi biz aldık.” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıbay:, Keşke, Ben, De, Oy, Verseydim, Diyecekler,
Haber Videosu
https://youtu.be/F-K0HlPH3uc

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı