ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
08 Ocak 2020 - Çarşamba 12:37
 
Sapanca Gölü’nden Su Alımı Durduruldu
Kocaeli’nde son günlerde etkili olan yağışlar ile birlikte Yuvacık Barajı, bugün itibariyle 20,59 milyon m3 doluluk oranı ile yüzde 40,27 seviyesine ulaştı. Bunun sonucunda B Planı olarak kullanılan Sapanca Gölü’nden bugün itibariyle su alınması durduruldu.
GÜNDEM Haberi
Sapanca Gölü’nden Su Alımı Durduruldu

Kocaeli’nin su ihtiyacının yüzde 80’ini karşılayan Yuvacık Barajı, yağışlara bağlı olarak Ekim, Kasım ve Aralık aylarında en düşük seviyelerine düşmektedir. Bu yıl yağışların yeterli olmaması ve barajda yeterli miktarda su kalmaması üzerine İSU Genel Müdürlüğü, B Planı olarak kullandığı Sapanca Gölü’nden, 9 Kasım 2019 tarihinden  itibaren su alımına başlamıştı.


Son günlerde ilimizde de etkili olan yağışlar ile birlikte Yuvacık Baraj gölüne bugün itibariyle 3 milyon 836 bin m3 su girişi sağlandı. Bunun sonucunda Yuvacık Barajı, 20,59 milyon m3 doluluk oranı ile yüzde 40,27 seviyelerine çıktı.


Yuvacık Barajı’ndaki su durumundan dolayı, 08 Ocak Çarşamba günü (bugün) itibariyle Sapanca gölünden su alınması da durduruldu. Yağışların ve barajdaki suyun durumuna bağlı olarak Sapanca Gölü’nden ileriki zamanlarda ihtiyaç halinde su alımı yapılabilecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sapanca, Gölü’nden, Su, Alımı, Durduruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı