ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
12 Mayıs 2022 - Perşembe 15:09
 
Şanbaz Yıldız milletvekili olmayı düşünüyor mu?
İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız Kocaeli TV ve Bugün Kocaeli gazetesinin yeni adresi Medya Plaza’yı ziyaret etti. Başkan Şanbaz Yıldız’ın Kocaeli’nin gündemine dair açıklamaları oldu.
SİYASET Haberi
Şanbaz Yıldız milletvekili olmayı düşünüyor mu?

 

“BİZ DOĞRU YOLDAYIZ”

 

2023 seçimlerine yönelik yapılan son anketler için açıklama yapan Başkan Yıldız, “Bireysel bir anket çalışması içerisinde yokuz ama bizi ziyadesi ile mutlu eden taraf çok farklı. Mevcut iktidar yanlısı araştırma şirketlerinin yaptığı anketlerde İYİ Parti’yi yüzde 19’larda göstermeleri demektir ki biz doğru yoldayız. Sayın genel başkanımın, ‘Başbakan olacağım' demesindeki gerekçeden çıkıyor. Biz birinci parti olma yolunda emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

 

 “CUMALİ BEY FİKRİNİ SÖYLEDİ”

 

İYİ Parti GİK Üyesi Cumali Durmuş’un, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söylediği, “Kılıçdaroğlu, muhalefetin adayı olmaya uygun değil” sözleri hakkında değerlendirme yapan Yıldız, “Cumali Bey’in o günkü söylemi bir bireysel fikir beyanıydı. İYİ Parti’nin en büyük özelliklerinden bir tanesi insanların fikirlerini hür bir şekilde ifade etmeleri. Demokrasinin gerekçesi ve olması gereken de bu. Cumali Bey burada fikrini söyledi. Kendi içindeki duyguları söyledi. Halkın bu konudaki yansımasını kendince ifade etti. Ama ben bir il başkanıyım. Sayın genel başkanımızın, genel idare kurulunun ve il başkanları ile alınan karar neticesinde verilecek karara bütün teşkilatlarımız ve Cumali Bey de uyacaktır” dedi.

 

“BU SORUNUN CEVABI BENDE YOK”

 

Milletvekilliği seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin tek liste çıkaracağına yönelik olan söylemlere de cevap veren Yıldız, “Bizim geçtiğimiz sistem yani partili cumhurbaşkanlığı sistemi maalesef daha eskiden koalisyonların, seçim sonrası birlikteliklerin olduğu sistemi değiştirdi. Seçim öncesindeki birlikteliklere dönüştürdü. Bunların hepsi varsayım ve olasılık dahilinde. Ama İYİ Parti bu kadar hızlı bir ivme yakalamışken, büyüme ve yönetim umudu haline gelmişken böyle bir işin olmasını çok olasılık dahilinde görmüyorum. Biz tek başımıza gireriz ama adaylık konusuna gelirsek o başka bir şey. Bu sorunun cevabı bende yok” diye konuştu.

 

“MİLLETVEKİLLİĞİNE HAYIR DEMEM”

 

Milletvekili adaylığı hakkında bir düşüncesinin olup olmadığını sorduğumuz Yıldız, “Ben Kocaeliliyim, İzmitliyim. Kocaeli’ye hizmet etmek benim bu saatten sonra belli bir yaşa gelmişken, şükür torun torba olmuş artık bu kadar birikim varken bunu Kocaeli’nin her kesimi ile yaşamak, paylaşmak isterim. O gün geldiğinde de sayın genel başkanımız bize öyle bir görev verirse buna da hayır demem” dedi.

 

“AKŞENER’İN KOCAELİ’DEN ADAY OLMASINI BEN İSTERİM”

 

Akşener’in Kocaeli’den aday olması söylemleri hakkında da konuşan Yıldız, “Bizi çok mutlu eder. Ama şöyle bu bizim temennimiz. Bunu ben söyledim. Sayın genel başkanımızın Kocaeli’den aday olmasını ben isterim. Ama Meral Akşener küçük bir pencereden bakmıyor. Fotoğrafı küçültmüyor. Yani Kocaeli küçük olduğu için demiyorum. Meral Akşener artık Türkiye’ye mâl oldu. Tamam İzmit’in kızı ama Kocaeli’nin tamamını kucaklayabilecek bir anne sevgisi ve şefkate sahip kendisi. Kocaeli’den aday olması bizim temennimiz. Olur mu olmaz mı bilmem. Kendisinin kararı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanbaz, Yıldız, milletvekili, olmayı, düşünüyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı