ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
02 Aralık 2021 - Perşembe 12:20
 
Sanayi ve Teknoloji Fuarı Bu Yıl Cebinizde
8-10 Aralık tarihleri arasında dijital ortamda yapılacak olan Sanayi ve Teknoloji Fuarı SANTEK’in tanıtım toplantısı bugün yapıldı
GÜNDEM Haberi
Sanayi ve Teknoloji Fuarı Bu Yıl Cebinizde

Kocaeli Sanayi Odası ev sahipliğinde 2013 yılında beri düzenlenen Sanayi ve Teknoloji Fuarı-SANTEK’in 7’ncisi bu yıl dijital ortamda yapılacak. 8-10 Aralık tarihleri arasında yapılacak olan SANTEK DİGİTAL Fuarı hakkında bugün Kocaeli Sanayi Odasında tanıtım toplantısı düzenlendi. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel katıldı.

KOCAELİ’Yİ ULUSLARARASI FUAR MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRMEK
Kocaeli’yi uluslararası etkinliklerin de yer aldığı bir fuar merkezine dönüştürmek istediklerini ifade eden Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Oda olarak hedefimiz Kocaeli’yi uluslararası etkinliklerin de yer aldığı bir fuar merkezine dönüştürmek. Bu amaçla ilk defa 2013 yılında SANTEK Fuarını düzenlemeye başladık. Kısa zamanda fuarımız sanayi ve teknoloji sektörünün buluşma noktası ve iç ve dış pazarlara erişimin etkili bir yolu oldu.

TÜRKİYE’DE BU BUYÜKLÜKTE İLK DİJİTAL FUAR
Bu yıl fuarımızı “SANTEK DİJİTAL” adı altında 8-10 Aralık tarihlerinde online platformda, daha güçlü erişim ve etkileşim olanaklarıyla düzenliyoruz. Türkiye’de bu büyüklükte yapılan ilk dijital fuar SANTEK-Dijital olacak. Fuarımızda şuan sisteme kayıtlı ortalama 70 firmamız yer alıyor. Teknoparklarda bulunan start-up firmaları ile birlikte bu sayı 130’a çıkıyor.

ETKİNLİKLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ
Dijital Fuarımızı, Ticaret Bakanlığı onaylı e-ihracat platformu globalpiyasa.com teknik alt yapısı ile düzenliyoruz. Ayrıca, fuar ile eş zamanlı olarak artık gelenekselleşen "Savunma Sanayi İl Buluşması" ve “Match4Industry” etkinliklerimizi de düzenlemeye devam ediyoruz.

İL SAVUNMA SANAYİDE OLMAMIZ GEREKEN YERDE DEĞİLİZ
Savunma Sanayi Yerlileşme Projemize 2014 yılında başladık. Bugüne kadar 2.700’e yakın iş görüşmesi yaptık. İl olarak savunma sanayinde olmamız gereken yerde değiliz. Bu sebeple savunma sanayine tedarikçi olmak isteyen firmalarımız için bu etkinlik önemli bir fırsat. Yurt dışından ithal edilen savunma sanayi ürünlerinin yerli teminine ilişkin ikili iş görüşmeleri ile işbirliği kurabilme imkanı verecek.
Savunma Sanayi İl Buluşması

Savunma Sanayi İl Buluşması etkinliğimizi 8 Aralık tarihinde, *SSB Başkanımız Sayın İsmail Demir’in teşrifleri ile *KBB Kongre Merkezi’nde fiziki olarak organize edeceğiz.

Etkinliğimizde;
* Deniz Kuvvetleri Komutanlığı,
* Savunma Sanayi Başkanlığı,
* ASELSAN,
* Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu,
* İŞBİR Elektrik,
* ROKETSAN,
* HAVELSAN,
* TUSAŞ,
* STM-Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. ve
* FNSS, yer alıyor.

RANDEVULU İŞ GÖRÜŞMESİ 200’E YAKIN
Programımızda; öğleden önce ikili iş görüşmeleri etkinliği, öğleden sonra ise panel ve ana yüklenici firmaların tedarik süreçleri sunumları gerçekleştirilecek. İkili iş görüşmeleri için randevularımız doldu. Randevu alınan ikili iş görüşmesi sayısı 200’e yakın Savunma sanayi şirketleri yaklaşık 40 kişilik bir heyetle ilimizde olacak.

Match4Industry Etkinliği
2012 yılından beri düzenlediğimiz ve artık gelenekselleşen yurt dışı ikili iş görüşmesi etkinliklerimiz var. Bugüne 150 firma katılımı ile 6000’in üzerinde ikili iş görüşmesi gerçekleşti.

TÜRKİYE’DEN 105 FİRMAMIZ KATILIM GÖSTERDİ
Bu yıl; “Rusya, Sırbistan, Letonya, Yunanistan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Romanya, İngiltere, İtalya, Litvanya, Macaristan, Nijerya, Polonya, Portekiz, Slovakya, Tunus, Vietnam, Almanya, Gana”dan yabancı iş insanları ile firmalarımızı online da buluşturacağız. Toplam 160 katılımcı var. Türkiye’den 105 firmamız katılım gösterdi

1 AY BOYUNCA AÇIK OLACAK
SANTEK-Dijital Fuarımız 1 ay boyunca ziyarete açık olacak. Fuar geri planında oluşturulan B2B online Platformu da 1 yıl boyunca açık kalacak.
SANTEK-Dijital Fuarında ve Savunma Sanayi il Buluşması Etkinliğimizde desteklerini ve katkılarını esirgemeyen,
*Savunma Sanayi Başkanlığı,
*Özellikle SSB Başkanımız Sayın İsmail Demir’e (Bu etkinlikle birlikte ilimizde 2 kere ağırlamış olacağız.)
*Kocaeli Valiliği,
*Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,
*Kocaeli Ticaret Odası,
*Gebze Ticaret Odası,
*Körfez Ticaret Odası,
*Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi,
*Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve
*Savunma Sanayi Vakıf Şirketlerine ve
*Globalpiyasa.com’a teşekkür ediyorum.

“KENTİMİZ FUARLAR İLE GELİŞİR”
Zeyinoğlu’nun ardından söz alan katılımcı oda başkanlarından Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, “Santek fuarının ilimize ciddi değer kattığını düşünüyorum. İş olanakları artıyor. Emeğe geçenlere teşekkür ederim” derken Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ise; “E ticaretin geldiği noktayı hepiniz biliyorsunuz. Kocaeli bu manada ciddi anlamda öncü oluyor.Bu fuarın güzel bir çalışma olacağını düşünüyor ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Son olarak söz alan İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel; “Kentimiz fuarların önemini çok iyi biliyor. Daha fazla fuar olması lazım. Kentimiz fuarlar ile gelişir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanayi, ve, Teknoloji, Fuarı, Bu, Yıl, Cebinizde,
Yorumlar
Haber Yazılımı