ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 11:50
 
Sanayi mahallesi, muhtarına sahip çıktı
Mahallesindeki otobüs sorununa çözüm bulmak isterken çıldırma noktasına gelmişti. Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay’a Başkan Tahir Büyükakın çözüm bulacağını söylenmişti ama Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, mahalle muhtarına sert yaptı. Muhtar Moğultay'a mahalle sakinlerinden destek geldi.
GÜNDEM Haberi
Sanayi mahallesi, muhtarına sahip çıktı

Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı canlı yayında, mahalleye geç gelen otobüsler nedeniyle isyan etmiş, kooperatife ve Ulaşım Daire Başkanlığı’na seslenerek “Son kez uyarıyorum son kez söylüyorum. Ya gerekeni yapın ya da ben yaparım. Koyarım oraya bire otobüs, bir otobüs daha sokmam oraya. Bu size son ikazım artık mahalle olarak buramıza geldi” ifadelerini kullanmıştı. Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’la görüşen Moğultay, Başkan Büyükakın’ın konuyla ilgileneceğini duyurdu.

 

Bu olayın ardından Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt yaptığı bir açıklamada Moğultay’a haddini bilmesi gerektiğini ifade etti. Moğultay da sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada Kurt’a “Elhamdulillah Ben haddimi de hakkımı da iyi bilirim..Hakkım olmayanda gözüm , haddim olmayanda sözüm olmaz. Amma velakin ben tekrar diyorum. Söylediğim Her kelimenin noktası virgülüne kadar hepsinin arkasındayım. Burada kimsenin ne Vatandaşı ne de çalışan şoförü mağdur etmeye hakkı yoktur” sözleriyle cevap verdi.

 

Mahallesindeki soruna çözüm bulmak isteyen muhtara vatandaşlar sahip çıktı. Moğultay’ın bu paylaşımının altına mahalleli destek mesajları yazdı

 

 

 

 
 
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanayi, mahallesi,, muhtarına, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı