reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:16
 
Sağlık Müdürlüğünden Kurban Bayramı İçin Uyarılar
Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla, Kurban bayramında sağlıklı beslenme, kesim esnasında olabilen muhtemel yaralanmalara dikkat edilmesini istedi
GÜNDEM Haberi
Sağlık Müdürlüğünden  Kurban Bayramı İçin Uyarılar

Yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü    Op. Dr. Şenol Ergüney “İl Merkezi, ilçe ve köylerimizde, kurban satış ve kesim yerleri ve camilerde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerde vatandaşlarımız sağlık çalışanlarımız tarafından sağlıklı beslenme, etin usulüne uygun işlenmesi, pişirilmesi, tüketilmesi, sakatatların çöpe atılmaması, evcil ve yabani hayvanlara verilmemesi, kurban kesiminde hijyen kuralları ve yaralanmalar, hayvan kaynaklı hastalıklar, bayramda trafik ve dikkat edilmesi gereken diğer konularda interaktif olarak bilgilendiriliyor. Hazırlanan broşürler afişler Aile Sağlığı Merkezleri, Camiler, Belediyelere ait kurban satış ve kesim noktaları ve halkın kolaylıkla görebileceği yerlere asılıyor.

 

Diğer yandan hayvanların doku ve organlarının çevreye atılması Hidatik Kist ve benzeri hastalıklar açısından risk oluşturuyor. Vatandaşlarımızın ve kesimleri yapan firmaların  bu hususlara dikkat etmeleri, yapılan ikazlara uymaları halk sağlığı açısından önem arzediyor. ” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlık, Müdürlüğünden, , Kurban, Bayramı, İçin, Uyarılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı