ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
03 Ocak 2021 - Pazar 16:57
 
Rektö Hülagü'den öğrencilerin tepkisine yanıt geldi
Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde sınav sisteminin değiştirilmesine öğrenciler tepki gösterdi. Hukuk Fakültesi öğrencileri, vize sınavlarının süresinin bir haftaya indirilmesi ve geçilen bir soruya geri dönülmemesi konusunda tepkili. Konuyla ilgili Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Hukuk Fakültesi Yönetim Kurulu'ndan gelen yanıtı sosyal medya hesabından öğrencilerle paylaştı.
EĞİTİM Haberi
Rektö Hülagü'den öğrencilerin tepkisine yanıt geldi

İŞTE YAPILAN O PAYLAŞIM

 

"NOKTA.... Bana gelen son değerlendirme notu ; Sayın rektörüm, Öğrencilerin ilk talebi, dersler ağırlıklı yıllık olduğu için sınavın 3 haftaya yayılmasıdır. Biz üniversitenin akademik takvimine uygun olarak (akademik takvim süresini aşmayacak şekilde) 2 haftaya yaymış durumdayız. 3 haftaya çıkarılması akademik takvim değişmeden mümkün değildir. Sınavların elektronik yapıldığı bir dönemde 3 haftaya ihtiyaç da yoktur. Sınav takvim yoğunluğu da gayet “adaletli” bir şekilde bu iki haftaya dağıtılmıştır.

 

2..Sınavda “geri dönülmesine” müsade edilmesini istemek kopya isteğinin tezahürüdür. Yaz dönemindeki sınav malumunuzdur. Biz senatoda görüştüğümüz ve talimatınız üzere öğrencilerden Ek kamera vs istemedik. Ancak herbir hukuk fakültesi Hocası, işaretlenen ve geçilen bir sorudan sonra “geri dön” butonunun çalıştırılmasına karşıdır. Öğrencilerin bu talebine tüm hukuk hocaları olarak karşıyız. Derslerin sınav programlarının çakışıp çakışmadığına yönelik çalışma yapılması için bir akademik-idari karma bir heyet kurduk. Tüm derslerin üzerinden heyet bu hafta sonu tek tek gittiler. İddia edildiği gibi mağduriyet yaratan bir durum yok; ancak öğrenciler lehine olabilecek (saat aralığının açılması gibi) bir kaç dokunuş yaptık. 4.Tüm programlar öğrencilere daha önce mail olarak bildirilmiştir. Bi haber olmaları söz konusu değildir.

 

5.Öğrencilerin bir kısmının mail ve tweette kullandığı ifadeler hocalarımızı üzmüştür. Onlar bize emanet evlatlarımızdır. Öğrenci temsilcileri ile şeffaık içinde konuları konuşacağız. Yaz okulunda da benzer talepleri olmuştu, temsilcilerini davet edip tüm hocalarıyla birlikte dinledik; taleplerinin haksız olduğunu o dönemde kendi yüzlerine karşı söyledik ve mesele kapandı. Kapımızın açık olduğu ve bir sorunları olduğu vakit gelmeleri söylenmesine rağmen Twitter üzerinden mesajlaşma ve isteğine ulaşmak maalesef bu gençlerin yöntemi. 6.Baro Başkanı Bahar hanım da öğrencilerin “adalet” beklediği tweeti atmış size. Kendisiyle iyi bir diyaloğumuz mevcuttur.. Geçtiğiniz günlerde kendisini de misafir de ettik. Ondan sonraki hafta TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nu davet ettik Böyle bir adaletsizlik var ise-diyaloğunun olduğu devamlı görüştüğü dekan ve yönetime telefon etmek yerine, baro seçimlerinin yapılacağı şu günlerde mesaj verilmesi yanlış olmuştur.

Saygılarımızla Hukuk Fak.Yön"

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rektö, Hülagü'den, öğrencilerin, tepkisine, yanıt, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı