reklam
reklam
reklam
Haber
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 09:41
 
Reis'ten Babacan Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'teki temaslarının ardından Ankara'ya dönüşü sırasında, gazetecilere gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Başkan Erdoğan, Ali Babacan'ın AK Parti'den istifasıyla ilgili soruya cevap verdi.
SİYASET Haberi
Reis'ten Babacan Açıklaması

Babacan'ın kendisine partiye karşı aidiyet duygularını kaybettiği gerekçesiyle istifa edeceğini söylediğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan'a "Parti mi kuracaksınız"sorusunu yönelttiğini, Babacan'ın da "Şu anda düşünmüyoruz ama bir platform olarak çalışıyoruz" yanıtını verdiğini söyledi.

Ali Babacan'ın istifasına dair açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

 

"Dedim ki 'Bak Ali Bey, eğer senin bu kabineye katkı verme noktasında yaptığınız çalışmalar varsa, vereceğiz bilgiler varsa biz bunlardan istifade ederiz. Malum ben sana partide danışmanlık teklif ettim, kabul etmedin. Daha ileri gidiyorum; Özbekistan Başkanı benden orada devletin yapılanmasında eleman istedi. Ali Bey'i teklif ettim. Kendisine de söyledim. Maalesef oraya da evet demedi.
Ben Ali Bey'in kendisine de söyledim; 'yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz' dedim. Şunu da söyledim, 'Fazla da geç kalmayın' dedim. Bizim dava arkadaşlığımızda bir şey var. Dava terk edilmez. Burada sonuna kadar hizmet söz konusudur."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GÜL VE DAVUTOĞLU'NA SİTEM ETTİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan isim vermeden eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da eleştirdi.

'ANLAŞAMADIĞIMIZ BİRÇOK KONU OLMUŞTUR'

Anlaştığımız anlaşamadığımız birçok konu olmuştur. Bunlardan en önemlisi de faiz meselesidir. Faiz konusunda hiçbir zaman anlaşamadık kendisiyle. Çünkü faizin bizden ne denli götürüsü olduğunu hep kendilerine söylemişimdir. Uyulduğu zaman enflasyon nerelere kadar inmiştir. 4,6’ya kadar faiz düştü. Enflasyon da 7 civarındaydı. Hatırlayın ondan sonra bize hemen ciddi darbe olayı yapıldı. Bu darbe olayında da bir anda Taksim Gezi olaylarını yaşadık ve faizde, enflasyonda çift haneli rakamlara çıkmış olduk. Burada arkadaşlarımızın duruşları ciddi sıkıntılar oluşturdu. Bu sıkıntıları ben yaşadım, milletimiz yaşadı. Dolayısıyla da ilanihaye bu insanlar burada kalacak diye bir şey yok.

 

Konuya dair açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

 

"Başbakanlık koltuğuna gelip oturan arkadaşlarımızın nereden nereye nasıl geldikleri malum. Cumhurbaşkanlığı makamına gelip oturanların nereden nereye nasıl geldikleri malum. Bütün bunlarla beraber, yola çıkarken her şey iyi, güzel ama cumhurbaşkanlığı makamından ayrıldıktan sonra mensubu olduğu partisine üye dahi olmamıştır."

Ayrıca gazetecilerin 'Babacan, Davutoğlu ve Gül'e kırgınlığınız var mı?'sorusuna, "Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak" yanıtını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu isimlerin Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve yerel seçimlerde de destek vermediklerini hatırlattı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reis'ten, Babacan, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı