reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
11 Mart 2019 - Pazartesi 18:23
 
Reis Ezanı Islıklayan Edepsizlere Sözünü Söyledi
Başkan Recep Tayyip Erdoğan Adana mitinginde, Taksim’deki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yürüyüşü sırasında okunan ezana karşı ıslık ve sloganlar atarak saygısızlık yapan, aralarında CHP’lilerin de olduğu kadınlara sert tepki gösterdi. Kürsüye kurulan ekrandan aralarında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da olduğu kadınların görüntülerini izleten Erdoğan, “Ezana hürmet etmeyen, bayrağa da hürmet etmez” dedi.
GÜNDEM Haberi
Reis Ezanı Islıklayan Edepsizlere Sözünü Söyledi

TERBİYESİZLİK YAPTILAR 

Erdoğan şunları söyledi: “CHP ve HDP’nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelen bir grup Ezan-ı Muhammediye’ye terbiyesizlik ettiler. Ülkemizde bayrağa tahammülü olmayanlarla ezana tahammülü olmayanların ittifakıyla girdiğimiz bir seçim süreci yaşıyoruz. Bölücü örgütten  emir alan partinin bayrağımıza tahammülsüzlüğünü mitinglerinden kongrelerine  kadar bunları hep gördük mü, gördük. “Biz ‘belediye işi gönül işi’ diyerek milletimize herkesi kucaklayan  bir belediye yönetimi taahhüt ediyoruz. Onlar ise bayrağımıza ve ezanımıza  saygısızlık yaparak doğrudan istiklalimize ve istikbalimize saldırıyor.” 

Oy değil, namus meselesi 

Erdoğan, “Bu ülkede millet düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı, vatan  düşmanı, devlet düşmanı kim varsa hepsinin karşısında olmak namus borcumuzdur. Bu mesele siyaset meselesi değildir, bizatihi onur meselesidir. Eğer biz 3-5 oy için onlara göz yumarsak ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız. Ezan düşmanlarıyla mücadele edeceğiz” dedi. 

Kirli ittifak bunu da yaptı! 

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile CHP arasındaki gizli ittifak dini ve ahlaki değerlere alenen dil uzatmaya başladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen kadın grupları, yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında ezan okunmaya başlayınca çoğunluğu feministlerden oluşan radikal kadın grupları ıslık ve yuhalamaya başladı. Grupların arasında CHP Kadın Kolları da yer alıyordu. Yürüyüşte, daha önce de ezana hakaret eden CHP Milletvekili Sera Kadıgil ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP’liler de ön sıralarda yer aldı. CHP’liler ve HDP’liler hep birlikte ezanı ıslıklayan ve ahlaki değerlerden yoksun pankartlar açan göstericilere alkış tuttu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Reis, Ezanı, Islıklayan, Edepsizlere, Sözünü, Söyledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı