reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
21 Ocak 2020 - Salı 15:30
 
Polisler Artık Hayvanlar İçin De Görev Yapacak
Ülkemizde oldukça sık görülmeye başlayan hayvana uygulanan şiddet vakaları sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından başlatılan yasa teklifi çalışmaları ile birlikte hayvanlar içinde polis görevlendirilmesi kararı alınacağı gündeme getirildi.
GÜNDEM Haberi
Polisler Artık Hayvanlar İçin De Görev Yapacak

Hayvanlara uygulanan şiddete yönelik mecliste yapılan çalışmalar neticesinde teklif edilmesi gündeme gelen yasa teklifinde bulunan yaptırımlar sonrası bu yaşanan hayvana şiddet vakalarının azalması, tamamen sona ermesi hedeflenmekte.

 

Yeni yasayla birlikte işkence yapana hapis cezası, evcil hayvanını terk eden sahibe yüklü para cezası verilmesi ve hayvan polisi uygulaması da başlayacak. Hayvan hakları yasasına zemin hazırlayan komisyon raporu MECLİS Genel Kurulunda okundu. Mecliste bulunan 5 siyasi parti de uzlaşma sağladı. Bu aşama sonrası sıra teklifte. Teklifin meclise sunulması muhtemel olarak Şubat ayı içinde olması beklenmekte.

 

Gelecek olan düzenleme ile birlikte şiddete maruz kalan hayvanları polisler tespit edecek. Aynı zamanda hayvanlara işkence uygulayanlar Türk Ceza Kanunu’na yargılanacak. Bu sistemle birlikte hayvanları öldürenlere, eziyet edeneler hapis cezası verilebilir hale gelinmiş olunacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: türkiye, kocaeli, haber, tbmm, hayvan, hakları, kanun, polis, yasa, yargı
Yorumlar
Haber Yazılımı