reklam
reklam
reklam
Haber
02 Aralık 2018 - Pazar 10:47
 
Palandöken'de Meşaleli Start
Dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden Erzurum'daki Palandöken Dağı, bu yıl da sezona aydınlatılmış pistlerinde meşaleli kayak gösterisiyle 'merhaba' dedi. Avrupa'nın en uzun pistine sahip olduğu belirtilen Palandöken Kayak Merkezi'ne bu yıl 1 milyon turist bekleniyor.
TURİZM Haberi
Palandöken'de Meşaleli Start

Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken, her yıl olduğu gibi bu yıl da muhteşem bir açılışa ev sahipliği yaptı. Vali Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in de katıldığı gece, gün boyu dağda görevde yapan snowtrackların gösterisi ile başladı. Karda drift atan snowtracklar, pistleri nasıl hazır hale getirdiklerini sergiledi. Palandöken'in 2 bin 900 rakımında ellerinde meşalelere bekleyen kayakçılar, katılımcıların alkışları arasında tek sıra halinde açılışın yapıldığı alana geldi. Kayakçılar ellerindeki meşalelerle 'Ejder 3200' yazısını ateşledi. Kayakçıların şov yaptığı geceyi zirvede atılan havai fişek gösterileri aydınlattı. Geceye katılan davetliler, çalan müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

 

HEDEF 1 MİLYON TURİST


Açılış öncesi bindiği kar motosikleti ile Palandöken'i gezen Vali Okay Memiş, kayakseverleri Palandöken'e davet etti. Türkiye'de kayak sezonunu ilk olarak Erzurum'un başlattığını vurgulayan Memiş, bütün imkânların Palandöken için seferber edildiğini belirtti. Vali Memiş, "Bu memleketin ve insanların morale ihtiyacı var. Türkiye ve Erzurum her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Biz bunu turizmle taçlandırmak istiyoruz. Hedefimiz her yıl en az 1 milyon turisti Erzurum'a çekebilmek. Bu amaçla bütün çalışmalarımızı bitirdik. Türkiye'de bugün itibariyle ilk olarak Palandöken'de kayak sezonunu açıyoruz. Erzurum olarak kış sezonuna hazırız. Bu sezon da çok verimli bir sezon yaşayacağımızı ümit ediyoruz" diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Palandöken'de, Meşaleli, Start,
Yorumlar
Haber Yazılımı