reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
21 Temmuz 2019 - Pazar 17:30
 
Otobüsçülerden CHP’ye Tepki; “Bedavacılığa karşıyız”
Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, CHP’nin öğrenciler ücretsiz taşınsın talebine “Bedava taşıttırması züldür, hak ihlalidir. Bizim üzerimizden prim yapılması doğru değil” dedi.
GÜNDEM Haberi
Otobüsçülerden CHP’ye Tepki; “Bedavacılığa karşıyız”

Haber; Serkan ÜLDEŞ

CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir’in öğrenciler için ulaşım ücretsiz olsun ve indirim talepleri için verdiği soru önergesine Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, “Biz esnafız, biz devlete karşı olan sorumluluklarımızı harfiyen yerine getiriyoruz. Bedava taşıttırması züldür, hak ihlalidir. Bizim üzerimizden prim yapılması doğru değil” ifadelerini kullandı.

 

PARASINI BİZE VERİRSE SIKINTI YOK

“Bedava taşıttırması züldür, hak ihlalidir. Bugün bir çay içtiğin zaman bile parasını veriyorsun. Bizim sevgili CHP’li kardeşlerimize tepkimiz şu yönde o günde konuştuk, burada biz mağdur edilmeyelim tamam belediye bedava taşıttırır parasını bize verir öyle olunca sıkıntı yok bedava taşırız”

 

BEDAVACILIĞIN BİZE CİDDİ ZARARI VAR

“Önceden dini bayramlar bedavaydı şimdi de milli bayramlar bedava oldu. Bize değil belediye otobüslerinde bedava ama bize de ciddi anlamda zararı var bu işin. Bu işe karşıyız bedavacılığa karşıyız. Herkese hakkını versin, milleti bedavacılığa alıştırmasınlar. Biz de ilkokul, ortaokul ve lise yok servis tutuyorlar. Bize öğrenci biniyor diyorlar ama biz karşılığını alamıyoruz. 30 kilometre gidiyor araçlar aldığımız para bir buçuk lira, o yüzden bedavacı olursa ama hakkımızı versinler”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Otobüsçülerden, CHP’ye, Tepki;, “Bedavacılığa, karşıyız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı