reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
26 Haziran 2019 - Çarşamba 15:19
 
Oto Klimacılarına Talep Çoğaldı
Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte araç klimalarına duyulan ihtiyaç artarken, araçların bakım ve tamirlerini yapan servislerde yoğunluk yaşanmaya başlandı
GÜNDEM Haberi
Oto Klimacılarına Talep Çoğaldı

Havaların ısınmasıyla birlikte oto klimaları bakımları gündeme geldi. Araçlarındaki klimaları kullanmak isteyen sürücüler öncelikle oto klimacıların yolunu tutuyor. Gölcük’te bulunan Yeni Sanayi Sitesi’nde oto klima tamir ve bakım işlerini yapan Serkan Furtul, sıcaklıkların artmasıyla klima bakımlarını yaptırmak isteyen sürücülerin arttığını açıkladı. Serkan Furtul “Sürücüler aşırı sıcaklar nedeniyle klima kullanmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle klima bakımını yaptırmak isteyen sürücü sayısında gözle görülür bir artış oluyor” dedi. Her yıl klima bakımı yapılması gerektiğini söyleyen Serkan “Biz her yıl araç klimalarına gaz basıyoruz. Bu gaz oranları araca göre değişiyor” ifadelerini kullandı.

SÜRÜCÜLERİ UYARDILAR

Her aracın klimalarının farklı özelliği olduğunu dile getiren Serkan Furtul, “Bazı araçlarda arabayı çalıştırdıktan hemen sonra klimayı çalıştırma imkanın varken bazı araçlarda ise 15-20 saniye kadar süre sonrasında klimayı açmaları gerekiyor. Sürücülerin yaptığı en büyük hataya değinen Serkan Furtul , “Çok süratli giderken klimanın açma kapama düğmesine kesinlikle basmamak gerekiyor. Açma kapama yapıldığı takdirde aracın kompresörü yanabilir. Eğer bu olursa sürücülere maliyetli arızalar çıkabilir” diye konuştu. Sürücülerin araçlarının bakımlarını güvenilir ve gerekli belgelere sahip yerlerde yaptırmalarının önemine dikkati çeken Furtul, "Bazı merdiven altı diye tabir edilen yerler aracın gaz dolumunu yapıyor ancak sürücüler daha sonra randıman alamıyor. Birçok sürücü buraya gelip 'Biz gaz bastırdık ama çalışmıyor' diyerek cihazın yapılmasını istiyor" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oto, Klimacılarına, Talep, Çoğaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı