reklam
reklam
reklam
Haber
08 Ekim 2019 - Salı 11:45
 
Oto Hırsızları Yakayı Ele Verdi, 11 Gözaltı!
Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri son yılların en büyük oto hırsızlığı operasyonuna imza attı. Kuş grubu adı verilen operasyonda 11 kişilik çete gözaltına alınarak çökeltirlerken 42 araç sahiplerine teslim edildi.
ASAYİŞ Haberi
Oto Hırsızları Yakayı Ele Verdi, 11 Gözaltı!

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü oto hırsızlık büro amirliği ekipleri organize suç örgütü kurarak 3 yıl boyunca araba çalan çeteyi çökeltti. 6 aylık fiziki ve teknik takibin ardından Kocaeli İstanbul ve Rize de düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. 
 
2017-2019 yılları arasında yaşanan araç hırsızlıklarını incelemeye alan polis ekipleri yaptıkları incelemede araçların organize bir şekilde çalındığını ve şase numaraları değiştirilerek yeniden satıldığını belirledi. Araçları çalınan ve şase numaraları değiştirilmiş araç satılan 65 müşteki ile yeniden irtibat kurarak dosyalarını yeniden açan oto hırsızlık ekipleri, oto hırsızlıktını tespit etti. 
 
25 taşındaki V.K. İsimli liderliğinde 11 kişilik suç örgütü olduğunu belirlenen şüpheliler teknik ve fiziki takibe alındı. 
V.K.’nın cezaevinde olduğu ve cezaevinden suç örgütünü kardeşine talimat vererek örgütü yönettiği belirlendi. 6 aylık teknik ve Fiziki takibin ardandan 4 Ekim sabahı kuş grubu adı verilen operasyon İçin düğmeye basıldı.
 
Cezaevinde bulunan ve izinli olarak dışarı çıkacağı öğrenirken V.K. Ve onu karşılamaya gelen 3 kişi cezaevi önünde gözaltına alındı. 1 kişi Rize’de 6 kişi ise İstanbul’da düzenlenen operasyonlarla yakalandı.
Çalınan 42 araç bulunarak sahiplerine teslim edildi. 
Emniyette işlemleri tamamlanan V.K., M.A.K,A.K.B,H.Ç., M.B., S.K.,H.T.,
E.K.,G.T.,M.U.,M.Ü. İsimli 11 kişi adliyeye sevk edildi 
Şüphelilerin benzer suçlardan çok sayıda sabıkası olduğu öğrenildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oto, Hırsızları, Yakayı, Ele, Verdi,, 11, Gözaltı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı