reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
03 Aralık 2018 - Pazartesi 17:51
 
Ormanya’yı 2 Milyon Kişi Ziyaret Etti
Büyükşehir belediyesine bağlı Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 6 ayda 2 milyon ziyaretçi ağırladı.
YAŞAM Haberi
Ormanya’yı 2 Milyon Kişi Ziyaret Etti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin KartepeUzuntarla’dahayata geçirdiği Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’yı 6 ayda 2 milyon kişi ziyaret etti. İlk etap çalışmalarının tamamlandığı ve yoğun ilgiyle karşılanan Ormanyaprojesi, ilimizin önemli turizm destinasyonları arasında yer alıyor.

2000 dönümden oluşan bu devasa Ormanya projesi içerisinde 66 türde 718 hayvanı barındırıyor. Ziyaretçilerine birbirinden farklı hizmet sunan Ormanya, çocuk hayvanat bahçesi, vahşi yaşam alanı, bisiklet ve yürüyüş parkurları, mesire alanı, karavan ve çadır kamp alanı gibi ana bölümlerden oluşuyor. Çocuklar içinde her şeyin düşünüldüğü projede, çocuklar doğa kâşifleri, keçi sağma ve hayvan besleme gibi birçok etkinlikten yararlanabiliyor. Ayrıca ‘’Vahşi Yaşam’’ alanında bulunan ve doğada popülasyonları azalan hayvanların çoğaltılıp doğal yaşam alanlarına serbest bırakılmaları hedeflenmektedir.

 

YABANCI TURİSTLERİN GÖZDESİ

 

Hizmet verdiği aylar boyunca yoğun ilgi ile karşılaşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı ülkemizden ve dünyadan birçok insanı ağırlamaya devam ediyor. Ortadoğulu turistlerin akın akın ziyaret ettiği alanda yapılabilecek birçok aktivite bulunuyor. Ülkemizin ve şehrimizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Ormanya, Kocaeli’nin doğal güzelliklerini göz önüne seriyor.

 

SONBAHARIN EN GÜZEL HALİ ORMANYA’DA

 

Doğaseverlerin uğrak noktalarından biri olan Ormanya yeşilliği, doğası ve çevresiyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Şimdilerde sarı-kırmızı-kahverengi yapraklarla bürünmüş Ormanya’da ziyaretçiler sonbaharın en güzel hali ile karşılaşıyor. Rengarenk süslenmiş yollarda yürüyüş yapmanın keyfi bir başka oluyor.  Yürüyüş esnasında karşınıza çıkan tavşanlar, keklikler, sincaplar sizlere yol arkadaşı olabilirler.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ormanya’yı, 2, Milyon, Kişi, Ziyaret, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı