reklam
reklam
Haber
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 18:09
 
Orhangazi Spor Salonu Hızla Yükseliyor
Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi’ne kazandırdığı kapalı spor salonunun dış cephe çalışmaları başladı.
GÜNDEM Haberi
Orhangazi Spor Salonu Hızla Yükseliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi okullara spor salonu kazandırmaya devam ediyor. Öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda spor eğitimi almaları için yapılan spor salonları, çeşitli sporların icra edilebileceği şekilde yapılıyor.  Bu kapsamda inşaat çalışmaları hızla süren ve bin 100 metrekare alan üzerine inşa edilen Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nun, çelik konstrüksiyon montajını tamamlayan ekipler, cephe kaplama işlerine başladı.

Bugüne kadar pek çok okulun yanında inşa ettiği okul tipi spor salonların bir yenisini de Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi yanına inşa eden Büyükşehir Belediyesi, bu salonları vatandaşında kullanımına sunuyor. İnşaat çalışmaları hummalı şekilde devam eden spor salonunun çelik konstrüksiyon montajı tamamlandı.Duvarlarının sıva imalatı gerçekleşen salonun dış cephe kaplama imalat işleri başladı.

Bin 100 metrekare alan üzerine inşa edilen spor salonu toplam bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacak. Salonun zemin katında 28 çarpı 13 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9 çarpı18 metre ölçülerinde voleybol sahası yapılacak. Yapının birinci katında diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare ölçülerinde 3 adet de salon yer alacak.

Kaynak: (KHM) - Kocaeli TV Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Orhangazi, Spor, Salonu, Hızla, Yükseliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı