300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
13 Aralık 2019 - Cuma 17:07
 
Op. Dr. Hakan Erdoğan Beyin Tümörünü Anlattı
Kocaeli TV'nin sevilen programı Yaşama Dair'in bu hafta konuğu Konak Hastanesi'nden Op. Dr. Hakan Erdoğan oldu. Beyin Tümörü'nün konuşulduğu programda beyin merkezli birçok rahatsızlık ve tedavi yöntemi de irdelenmiş oldu.
SAĞLIK Haberi
Op. Dr. Hakan Erdoğan Beyin Tümörünü Anlattı

Yaşama Dair'in bu haftaki konuğu Konak Hastanesi'nden Op. Dr. Hakan Erdoğan oldu. Beyin Tümörü'nün konuşulduğu programda Op. Dr. Erdoğan tedavi yöntemleri hakkında paylaşımlarda bulundu.

Op. Dr. Hakan Erdoğan ilk olarak beyin tümörünün ne olduğunu anlattı: “Beyindeki hücrelerin farklılaşması ve beyinde aşırı derecede çoğalarak beyinde bir kitle oluşturmasıdır. Beyindeki birçok dokudan kaynaklanabilen tümör kısaca beyinde olmaması gereken bir kitlenin varlığı olarak açıklanabilir. “

 

Beyin Tümörünün evreleri hakkında da bilgiler veren Erdoğan devamında 4. evrenin en kötü evr e olduğunu dile getirdi.Beyin Tümörünün dereceleri mevcuttur. Farklı tümör evreleri bizlere ameliyat için referans olur ve 4 evrede inceleriz 4. Evre en kötü evre olarak nitelendirilir. Hem ameliyatta hem diğer süreçlerde yol göstericidir .

 

Op. Dr. Erdoğan daha sonra beyin tümörünün hastaya göre değişiklik gösterip göstermeyeceğini söyledi:

 

 "Hastanın yaşına boyuna kilosuna, tümörün büyüklüğüne göre belirtileri değişiklik gösterebilir. Medyada çıkan- başınız ağrıyorsa dikkat edin tümör olabilir- gibi   haberlerden rahatsızlık duyuyorum baş ağrısının tümörün nedenlerinden biri ama ana nedenler arasında yer almıyor” dedi ve diğer belirtilerden bahsetti.

Beyin Tümörünü meydana getiren nedenlerden bahseden Erdoğan, çok fazla faktörün etki ettiğini söyledi. Beyin Tümörü oluşturan sebepler multi faktörler tümörü oluşturan sebepler çok fazladır. Tümörün nedeni bizim de uzun zamandır araştırdığımız bir konu. 

“Cep telefonlarının ve dijital diğer eşyaların beyin tümörüne yol açtığına dair herhangi somut bir veri yok durum hala ortada. Bu konu ile ilgili kişisel görüşüm beyin tümöründen ziyade cep telefonunun boyun fıtığını tetiklediğini söyledi.”

 

Erdoğan daha sonra beyin tümörünün tanısı, tedavisi, ameliyat süreci ve birçok yönüyle ilgili bilgi verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Op., Dr., Hakan, Erdoğan, Beyin, Tümörünü, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı