ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
12 Ekim 2020 - Pazartesi 13:55
 
Okul Heyecanı Sosyal Mesafeyi Unutturdu
Yüz yüze eğitimin ikinci aşaması bugün başladı. 7 milyona yakın öğrenci aylar sonra yeniden ders başı yaparak sınıflarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştu. Ancak Kocaeli'de kuralları ilk günden hiçe sayan öğrenciler değil veliler oldu.
GÜNDEM Haberi
Okul Heyecanı Sosyal Mesafeyi Unutturdu

Ana okulu ve birinci sınıflardan sonra, 2, 3, 4, 8, ve 12’nci sınıflar da ders başı yaptı.  7 milyona yakın öğrencinin yeniden sınıflarına döndüğü yüz yüze eğitim haftanın iki günü olacak. Bu kapsamda sınıf mevcutları ikiye bölünecek. Bir grup Pazartesi Salı diğer grup Perşembe Cuma gelecek. Her sıraya bir öğrenci oturacak ve yanı boş kalacak.

 

 

Hijyen için el dezenfektanları hem okul girişlerinde hem de sınıflarda bulunacak. Maske sadece ders esnasında öğretmen tarafından çıkartılabilecek. Öğrenciler ise okula girişten, çıkana kadar maskeli olacak. İlkokul ve 8’inci sınıflar haftada 12, imam hatip ortaokulu 14, lise hazırlık ve 12’nci sınıflar ise 16 ders saati yüz yüze eğiyim alacak. Ders süreleri 30, aralar ise 10’ar dakika olacak.

 

VELİLER KURALLARI HİÇE SAYDI

 

Kocaeli'de de yüzlerce öğrenci yeni sistem kapsamında bu sabah okula başladı. Okullar da ders zili heyecanı yaşandı. Öğrencilerin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduğu gözlenirken, onlara örnek olması gereken velileri adeta sınıfta kaldı. Velilerin sorumsuzluğu gözlerden kaçmadı. Hayrete düşüren görüntülerin adresi Ulugazi Ortaokulu. Birçok veli corona virüs nedeniyle çocuğunu okula göndermek konusunda tedirginlik yaşarken, özellikle mesafe kuralını hiçe sayan yüzlerce veli ağızları açık bıraktı. Okul yönetimi ise maallesef bu görüntüye  kayıtsız kaldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, Heyecanı, Sosyal, Mesafeyi, Unutturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı