ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 10:32
 
Teleferik için ikinci ihale tarihi belli oldu
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe’ye yapılacak olan teleferik hattının ikinci ihalesi 5 Kasım’da saat 10.00’da yapılacak. İhalede, 9 Ağustos’ta yapılan ilk ihalede dosya veren firmaların teklif dosyaları açılacak ve pazarlık usulü ile ihale sonuçlandırılacak
GÜNDEM Haberi
Teleferik için ikinci ihale tarihi belli oldu

İKİNCİ KEZ İHALEYE ÇIKIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe’ye yapılacak olan teleferik hattı ikinci kez ihaleye çıkıyor. 9 Ağustos’ta yapılan ilk ihalede 3 firma dosya verdi. Ancak firmaların dosyalarının teknik incelemesi yapılacağı ve ardından ücret teklifleri açılacağı belirtildi. İsimleri açıklanmayan firmaların 5 Kasım’da saat 10.00’da yapılacak olan ihalede ücret tekliflerinin açılarak pazarlık usulü ile ihalenin sonuçlandırılması bekleniyor.

ÖZ KAYNAKLARLA YAPILACAK

Kartepe’de uzun yılardır gündemde olan ve geçtiğimiz dönem temelleri atılmasına rağmen yapılmayan teleferik hattı nihayet yapılacak. Türkiye’nin ilk yerli ve milli teleferik hattı olacak Kartepe Teleferik Hattı, Sanayi İşbirliği Projesi kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile ortak yapılacak. Bakanlığın, Sanayi İşbirliği Projesi denetimini yapacağı teleferik hattı Büyükşehir Belediyesinin öz kaynakları ile yapılacak.

TEKLİF DOSYALARI AÇILACAK
İlk ihalesi 9 Ağustos’ta yapılan teleferik hattı için ismi açıklanmayan 3 firma teklif verdi. Firmaların dosyalarının teknik incelemeleri yapıldıktan sonra tekliflerin ikinci ihalede açılacağı belirtildi. Sanayi ve Teknoloji bakanlığı ile yaklaşık 2 ay süren incelemenin ardından yeniden ihale tarihi belirlendi. Dosya veren firmaların ücret teklifleri 5 Kasım’da yapılacak olan ikinci ihale ile açılacak. İlk tekliflerin ardından pazarlık usulü ile ihale sonuçlandırılacak.
 
TEK SEFER 14 DAKİKA
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan teleferik hattı yaklaşık 4,7 kilometre uzunluğunda olacak. Derbent Hikmetiye ile Kuzuyayla Tabiat Parkı arasında yapılacak olan hat toplamda 2 istasyondan oluşacak. Saatte 1500 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olacak teleferik hattının kabinleri 10 kişilik olacak. 73 kabine sahip olacak teleferik hattında tek sefer 14 dakika olması planlanıyor. Teleferik hattı ile 331 metreden, 1420 metre yüksekliğe çıkılacak.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Teleferik, için, ikinci, ihale, tarihi, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı