ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 11:04
 
Çocuklar spor yapabilsinler diye ayakkabı dağıttılar
Çocuklar spor yapabilsin diye Spor ayakkabılarına kavuştular Uluslararası Çocuk Hakları Senatosu ve SURMOT Doğa Sporları Kulübü ‘nün işbirliği ile çocuklara spor ayakkabısı dağıtıldı
GÜNDEM Haberi
Çocuklar spor yapabilsinler diye ayakkabı dağıttılar

Çocuklar spor yapabilsin diye
Spor ayakkabılarına kavuştular
Uluslararası Çocuk Hakları Senatosu ve SURMOT Doğa Sporları Kulübü ‘nün işbirliği ile çocuklara spor ayakkabısı dağıtıldı

Uluslararası Çocuk Hakları Senatosu ve SURMOT Doğa Sporları Kulübü ‘nün işbirliği ile gerçekleştirilen “Haydi Çocuklar Doğaya Spor Yapmaya” projesi kapsamında Kocaeli merkezli olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ki çocuklara doğa sporları eğitimi hareketliliği başlatıldı. Projenin ilk planı olarak bağışçıların destekleriyle çocuklara spor ayakkabısı ücretsiz olarak dağıtıldı.
DOĞA SPORLARI
Uluslararası Çocuk Hakları Senatosu Başkanı Dr. Soner GÜLER konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Haydi Çocuklar Doğaya Spor Yapmaya” projesinde ki amacımız çocukları doğayla bütünleşmesi için doğa sporları’nın çok önemli bir rol oynadığını ancak doğa sporları’nın gerek ekipman gerekse eğitim imkanının özellikle ekonomik imkan kısıtlılığı bulunan çocuklar için erişilebilirliği çok zor. Biz de onlara doğada doğa sporları imkanını onlara sunmak için Uluslararası Çocuk Hakları Senatosu’nun bağışçılarının desteği ve SURMOT Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Kulübünün eğitim desteğiyle bu zorluğu aşıp çocukları doğa ve doğa sporlarıyla buluşturmayı hedefliyoruz.
KOCAELİ MERKEZLİ
İlk olarak çocuklara ücretsiz outdoor spor ayakkabısı dağıtımı gerçekleştirdik bir sonraki adımımızda bu çocuklarımıza dağcılık, hiking, kamp, su sporları ve oryantring eğitimi vermek.  Kocaeli merkezli olarak Hakkari, Trabzon, Niğde, Isparta ve bir çok ilde proje başlatıldı ve projenin gelecek destekler çerçevesinde bir çok ilde ki çocuklara daha ulaşması hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklar, spor, yapabilsinler, diye, ayakkabı, dağıttılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı