ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
29 Nisan 2021 - Perşembe 10:46
 
Aşı ile ilgili flaş açıklama!
Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Biontech aşısının 2. dozları için erteleme kararı alındığını açıklamıştı. Bu sabah yapılan açıklamada, mevcut randevusu olanların ikinci dozu olabilecekleri belirtildi.
SAĞLIK Haberi
Aşı ile ilgili flaş açıklama!

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Biontech aşısını 2.dozları için erteleme kararı alındığını açıklamıştı. Bugün ise yeni bir açıklama yapıldı ve Biontech 2.doz aşılarının ertelemeye iptal kararının alındığını açıkladı. Peki, bu açıklamaya göre Biontech aşısı 2. doz randevuları iptal mi? Biontech aşında yeni randevu alınabilecek mi? Aşı randevusu olanlar aşılarını olabilecek mi, ne zaman? Biontech aşısının ilk dozunu olanlar ve Biontech aşısı olmak isteyenler yeni gelişmeyi merak etmeye başladı.

 Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Biontech aşısında ikinci doz için 4 hafta olarak belirlenen bekleme süresinin 6-8 haftaya çıkarıldığı duyurmasının ardından yeni bir karar alındı. Buna göre; isteyenler ikinci doz aşıyı olabilecek. İkinci doz Biontech aşısında randevuların ertelenmesi kararı iptal edildi. Mevcut randevusu olanlar ikinci dozu olabilecek. 

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Biontech aşısının iki dozunun uygulanması arasındaki sürenin 6-8 hafta çıkarıldığını duyurmuştu. Mevcut randevuları da etkileyeceği belirtilen karar kapsamında randevular düşürülmüştü. Ancak bu uygulamadan vazgeçildiği duyuruldu. Sağlık Bakanlığı, Biontech aşısında alınan ikinci doz randevuların korunacağını açıkladı. Yeni randevular ise 6-8 hafta arasına verilecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aşı, ile, ilgili, flaş, açıklama!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı