ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
23 Nisan 2021 - Cuma 10:18
 
1 Mayıs bu yıl 30 Nisan'da kutlanacak
DİSK, KESK, TTB ve TMMOB Kocaeli Örgütleri 1 Mayıs öncesi bugün İzmit Sabri Yalım Parkı’nda ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya; KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, DİSK Bölge Temsilcisi ve Genel İş Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Kocaeli Tabip Odası Genel Sekreteri Mehtap Yılmaz Maçkalı, TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Murat Kürekçi katıldı. Basın açıklamasında temsilciler ortak basın metnini okundu.
GÜNDEM Haberi
1 Mayıs bu yıl 30 Nisan'da kutlanacak

İnsanlığın temel sorunlarının çözümünde yetersiz kalındığını dile getiren TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Murat Kürekçi, “Mevcut düzenin insanlığın temel sorunlarının çözümünde ne kadar yetersiz olduğu çok acı bedeller ödeyerek bir kez daha görüldü. On yıllardır dünya halklarına sınırsız bir emek ve doğa sömürüsü, savaşlar, ekonomik krizler, artan eşitsizlikler, yoksulluk, işsizlik dışında hiçbir şey sunmayan bu düzen COVID-19 salgınıyla insanlığın geleceğini tehdit ediyor. Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu 1 Mayıs 2021’de “Yeni bir toplumsal sözleşme ve herkese aşı hakkı” mücadelesini büyütme çağırısı yapıyor” dedi.

İNSANCA YAŞAM İÇİN
İnsanca bir yaşan için iş yerlerimizin önlerinde ve meydanlarda olacaklarını ifade eden KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, "1 Mayıs coşkusunu büyütmeye çağıracağız" dedi. Karakuş, “Sağlıklı, güvenceli ve insanca bir yaşam için “Her gün 1 Mayıs” diyecek ve 1 Mayıs haftası boyunca taleplerimizi ifade edeceğiz. “Her yer 1 Mayıs” diyecek, mümkün olduğunca yaygın bir biçimde işyerlerinin önlerinde ve meydanlarda olacağız. 30 Nisan’da Taksim’deki Kazancı yokuşunda her sene gerçekleştirdiğimiz anma etkinliğinde buluşacak, 1 Mayıs 1977 katliamında yitirdiğimiz canları anacak, tüm anma programlarımızı pandemi koşullarına uygun biçimde planlayacağız. Aynı gün ülkenin dört bir yanında -yine pandemi koşulları da dikkate alınarak- en yaygın biçimde işyerlerinde 1 Mayıs kutlamalarını ve alanlarda basın açıklamalarımızı gerçekleştireceğiz. 1 Mayıs günü de çalışmakta olan emekçileri işyerlerinde, çalışmayan milyonları da evlerinde, balkonlarında, sokaklarında, sosyal medyada 1 Mayıs coşkusunu çeşitli biçimlerde büyütmeye çağıracağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1, Mayıs, bu, yıl, 30, Nisan'da, kutlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı