ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
21 Nisan 2021 - Çarşamba 09:28
 
Kocaeli'de iki hastanede daha Biontech aşısı yapılacak
Saklama koşulları nedeniyle Aile Sağlığı Merkez ve saklama koşullarını yerine getirmeyen hastanelerde yapılmayan Biontech aşısı bugünden itibaren Kocaeli Devlet Hastanesi ve Gölcük Necat Çelik Devlet Hastanesi'nde de yapılmaya başlanacak
SAĞLIK Haberi
Kocaeli'de iki hastanede daha Biontech aşısı yapılacak

Biontech aşısının Türkiye’de yapılmaya başlanması ile birlikte Kocaeli’de ilk olarak Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde aşı randevuları verilerek aşı yapıldı. Bu hafta İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde de başlayan Biontech aşısı bugünden itibaren Kocaeli Devlet Hastanesi ve Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde de randevu ile yapılacak.

Saklama koşulları nedeniyle aile sağlığı merkezlerinde yapılamayan Biontech aşısı sadece sağlama koşullarını sağlayan devlet hastanelerinde yapılıyor. Bugüne kadar 4 hastanede yapılan aşı bugünden itibaren Kocaeli Devlet Hastanesi ve Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde de yapılacak. Aşı sırası gelen vatandaşlar gece saat 24.00’e kadar aşı yapılan 6 hastanede randevu alarak aşılarını yapabilecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, iki, hastanede, daha, Biontech, aşısı, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı