ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
22 Mart 2021 - Pazartesi 10:06
 
AK Parti büyük kongreye hazır
AK Parti Büyük Kongresi, 24 Mart Çarşamba günü Ankara Spor Salonunda yapılacak.
SİYASET Haberi
AK Parti büyük kongreye hazır

AK Parti Büyük Kongresi 24 Mart Çarşanba Günü Ankara Spor Salonu'da gerçekleştirilecek. Kongreye on binlerce partilinin katılması bekleniyor. Kongreye Kocaeli’deki  ilçelerden araç kaldırılacak. Kocaeli’den 30’u seçilmiş, doğal delege olan 7 milletvekili olmak üzere toplam 37, Türkiye’de ise 1560 delegenin oy kullanacağı kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tek aday olarak seçime girecek. Kongrenin sloganı ise “Türkiye için güven ve istikrar”

MKYK SEÇİMİ MERAK KONUSU

Ankara Spor Salonu'nda kongre için gerekli düzenlemeler yapılıyor. Kongre salonun dışında da katılanlar tarafından izlenebilecek. Kongrede coronavirüs redbirlerinin de üst düzeyde alınması bekleniyor. Salonav saat 10.00’da başlayacak kongre için sabah erken saatlerde salona partililerin alımı başlayacak. MKYK’ya Kocaeli’den yeni isim alınıp alınmayacağı ya da MKYK Üyesi Emine Zeybek’in yerini koruyup korumayacağı ise kongre sonunda belli olacak.

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Osman Pepe, Azize Sibel Gönül, Mehmet Ali Okur, İbrahim Karaosmanoğlu, Hilal Duran, Zinnur Büyükgöz, Recep Kaya, Ali Güney, Ufuk Açay, Muzaffer Bıyık, Ramazan Tuna, Şener Söğüt, Çetin Seymen, Ali Yıldırım Sezer, Koray Merdan, Zeki Aygün, Servet Günay, Bünyamin Çiftçi, Sadık Yılmaz, Muhammet Mustafa Kocaman, Mustafa Koral, Mehmet Yasin Özlü, Sait Mete, İsmail Yıldırım, Erol Ölmez, Davut Coşkun Şiviloğlu, Yasemin Özdemir, Baki Özdemir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, büyük, kongreye, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı