ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
07 Şubat 2021 - Pazar 14:36
 
MASAL TEDAVİSİ İÇİN HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYOR...
Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yaşayan Volkan ve Çiğdem Üzer çifti, 7 yaşında yüzde 98 engelli kızları Masal’ın tedavisi için hayırseverlerden destek bekliyor.
SAĞLIK Haberi
MASAL TEDAVİSİ İÇİN HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYOR...

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan Volkan ve Çiğdem Üzer çifti, 7 yaşındaki yüzde 98 engelli kızları Masal'ın tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyor. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan yüzde 98 engelli raporuna sahip Masal'ın, ağır düzeyde gelişme geriliği, desteksiz oturamama, her iki kulakta işitme kaybı ve konuşamama gibi rahatsızlıkları var. Yüzde 98 oranında engelli raporu bulunan Masal'ın tedavisi için ailesi yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

BENİM İÇİNDE ÇOK ZOR

Kızları Masal'ın sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçirdiğini ifade eden Çiğdem Üzer, "Yemek yedirmekte bile sıkıntı yaşıyoruz. Masal sadece püre ile besleniyor. Kızımın her gün gözümün önünde eriyip gitmesi her annede olduğu gibi benim içinde çok zor. Bugüne kadar bir çok devlet hastanense götürdük. Ama sadece ilaçlarını aldık. Doktor değiliz, ama gördüğümüz kadarı ile bu ilaçlar kızımıza iyi gelmiyor. Pandemi şartlarında zaten hastaneye götürmek çok zor. Götürdüğümüzde de detaylı bir muayene malum yoğunluk ve diğer sebeplerden yapılamıyor" dedi.

MUTLU SON İSTİYORUZ

Kızlarını özel bir hastaneye ve özel bir doktora götürmek istediklerinin, ancak durumlarının buna uygun olmadığını ifade eden Üzer, " Kızımın en azından işitme kaybı, konuşamama, desteksiz oturma ve yürüme gibi rahatsızlıklarının ameliyat ve tedavi ile mümkün olabileceği ifade ediliyor. Biz onun için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Kimseden parasal anlamda bir katkı beklemiyoruz. Sadece kızım için bu tarz imkanların ve uzman doktorun bulunduğu bir hastanede kontrolden geçmesi ve kızımın bu rahatsızlıklardan kurtulabilme şansı var ise denemek istiyoruz. Kızımın bu sorunlar nedeniyle psikolojisi de bozuldu. Kızımızn gözümüzün önünde eriyip gitmesine izin vermesinler. Ne olur Masal'ın ve bizim hikâyemizi mutlu son ile bitirsinler.Biz bu hikayenin sonunda mutlu son istiyoruz" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASAL, TEDAVİSİ, İÇİN, HAYIRSEVERLERDEN, DESTEK, BEKLİYOR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı