ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
28 Ocak 2021 - Perşembe 10:03
 
Bekaert işçisine net bin TL zam
İzmit ve Kartepe Bekaert Fabrikalarında çalışan yaklaşık 750 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi greve sayılı günler kala imzalanırken ücretlere net bin TL zam yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Bekaert işçisine net bin TL zam

İzmit Bekaert ve Kartepe Bekaert Fabrikalarında çalışan yaklaşık 750 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. Bekaert İzmit Fabrikası'nda örgütlü olan Birleşik Metal-İş Sendikası işveren ile görüşmelere eylül ayında başlamıştı. Ancak görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmayınca12 Şubat’ta greve çıkma kararı alındı. Grev önmcesinde işveren ile tekrar bir araya gelen sendika yönetimi, dün yapılan son görüşmenin ardından bugün sözleşmeyi imzalandı. Sözleşme ile birlikte işçilerin ücretlerine net bin TL zam yapıldı. İşçilerin ücreti net 6 bin 400 liraya yükseldi.

ÖZ ÇELİK-İŞ SENDİKASI DA ONAYLADI

Görüşmeye; Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Genel Sekreter Özkan Atar, Şube Başkanı Telat Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Bekaert fabrikasının yöneticileri katıldı. Görüşme sonrası işverenin teklifi işçiler toplantıya çağrılarak anlatıldı. İşçilerin onayının alınmasının ardından sözleşme imzalandı. Sözleşme sonrası ilk 6 ay işçilerin ücretlerine net bin TL zam yapıldı. iİçilerin ortalama ücreti net 6 bin 400 liraya yükselirken sosyal haklara yüzde 22 oranında zam yapıldı. Ssözleşmede 3 ayrı 6 aylık dilimlerde enflasyon oranında zam yapılacak. Ayrıca yıllık 9 bin 960 lira erzak fişi verilecek. Bekaert Kartepe Fabrikası'nda örgütlü olan Öz Çelik-İş Sendikası da sözleşmeyi kabul ederek imzaladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bekaert, işçisine, net, bin, TL, zam,
Yorumlar
Haber Yazılımı