ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
18 Ocak 2021 - Pazartesi 09:50
 
10 binin üzerinde sağlık personeli aşılandı
İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Perşembe günü sağlık çalışanlarıyla başlayan aşılamada şu anda 10 binin üzerinde sağlık çalışanının aşılandığını ve aşılamanın bu hafta biteceğini belirtti.
SAĞLIK Haberi
10 binin üzerinde sağlık personeli aşılandı

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, aşılanan sağlık çalışanları sayısının 10 binin üzerinde olduğunu belirterek, sırası gelen vatandaşların mutlaka aşı olmasını ve aşılamanın virüs ile mücadelede en önemli adım olduğunu söyledi.
Geçen yıl Aralık ayında koronavirüse yakalanan ve geçtiğimiz gün aşı olan İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan şunları söyledi: "Hastanelerde izinli olan ya da nöbet değişiminde olan sağlık çalışanları dışında neredeyse tüm sağlık  çalışanlarının aşılandı. Aşılanan sağlık çalışanlarının oranını yüzde 50’nin üzerinde. Eczacılar, eczacı kalfaları, diş hekimleri, yanında çalışan personeller, muayenesi olan doktorlar, iş yeri hekimlerinin tamamını da bu hafta aşılamayı planlıyoruz. Aşı sırası gelen herkesin aşı yapmasını istiyoruz. Çünkü aşı koronavirüs ile mücadelede en etkili yöntem. Bu yöntemi kullanmak zorundayız. Aşı hakkı olan kişiler bir an önce aşılanmalı. Sağlık çalışanları tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığımızın belirleyeceği risk gruplarına aşılarını yapacağız. Aşılar yapılıp son hastamızı taburcu edene kadar tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını rica ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10, binin, üzerinde, sağlık, personeli, aşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı