reklam
reklam
Haber
27 Ekim 2020 - Salı 09:12
 
Kocaeli’deki O Hastaneye 10 Personel Alınacak!
Kocaeli İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu tarafından korona ile ilimizde uygulanmak üzere yeni kararlar alındı
GÜNDEM Haberi
Kocaeli’deki O Hastaneye 10 Personel Alınacak!

Kocaeli genelinde alınması gereken tedbirleri değerlendirmek üzere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca, 26.10.2020 tarihinde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz başkanlığında yapılan 2020/114 sayılı İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu toplantısında bazı kararlar alındı. 

Toplantıda alınan kararlar şu şekilde: Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tavsiyelerine uygun olarak alınan tedbirlerin uygulanabilirliğini artırarak istenilen hedefe ulaşılması, ülke olarak içinden geçtiğimiz sürecin hassasiyeti ve önemi, vatandaşlarımıza hastanelerde sunulan hizmetin devamlılığı, kalitesi ve Covid-19 enfeksiyonun hızlı ve etkin kontrolü açısından gerekli hijyenik şartların tam ve zamanında sağlanması büyük önem arz etmektedir. 

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Gebze Fatih Devlet Hastanesi yatak kapasitesinin 200 (iki yüz) yataktan 400 (dört yüz) yatağa çıkması nedeniyle açılması planlanan yeni 2 (iki) hasta servisinde görevlendirilmek üzere ihtiyaç duyulan 10 (on) temizlik personelinin, 6 (altı) aylık süre için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet alımı yöntemi ile karşılanmasına, Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek yukarıda belirlenen çerçeve dahilinde uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine, oy birliği ile karar verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’deki, O, Hastaneye, 10, Personel, Alınacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı