ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
13 Ekim 2020 - Salı 10:51
 
Hülagü’nün Oğluna Önemli Görev
Büyükşehir Bürokratı Dr.Kemal Taha HÜLAGÜ’ye Cumhurbaşkanlığında önemli görev
GÜNDEM Haberi
Hülagü’nün Oğluna Önemli Görev

Cumhurbaşkanlığı Kamu Diplomasi Koordinasyon kuruluna Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bürokratlarından Dr. Kemal Taha HÜLAGÜ atandı. Bilim merkezleri alanında doktora derecesine sahip olan, Taha HÜLAGÜ Cumhurbaşkanlığı kamu diplomasi bilim kurulunda ve üst kurulda görev alacak. Kamu Diplomasisi Koordinasyon Kurulu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı "iletişim seferberliği" çağrısı çerçevesinde, İletişim Başkanlığı tarafından hayata geçirilmişti. 

Kamu Diplomasisi Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na, bütün bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklar, ofisler ve politika kurullarının yanı sıra Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Anadolu Ajansı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Türk Kızılay, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye İhracatçılar Meclisi, Türkiye Maarif Vakfı, TRT, Yunus Emre Enstitüsü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulundan üst düzey yöneticiler katılıyor .

 1985 Ankara doğumlu Kemal Taha Hülagü Kocaeli Anadolu Lisesi mezunu olup, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans, Kocaeli Üniversitesinden endüstri mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir. Kocaeli Bilim müzesi ve SEKA kâğıt müzesinin kurulum sürecinde koordinatör olarak görev yapmış, şu anda Kocaeli müzeler şube müdürü olarak görev yapmaktadır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli, 1 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hülagü’nün, Oğluna, Önemli, Görev, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı