reklam
reklam
Haber
23 Eylül 2020 - Çarşamba 13:28
 
Büyükakın Yazıklar Olsun Diyerek Tepki Gösterdi
CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı Başkan Büyükakın’ın evinin önünde çöpten ekmek toplayan aileyi paylaşarak tepki göstermişti. Başkan Büyükakın konuyla ilgili konuşarak aç bir insan üzerinden siyaset yapıldığını belirterek “Yazıklar olsun” diye tepki gösterdi
GÜNDEM Haberi
Büyükakın Yazıklar Olsun Diyerek Tepki Gösterdi

CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı sosyal medya hesabı aracılığıyla Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın evinin önünde çöpten ekmek toplayan aileyi paylaşarak “Mutlu şehrin fotoğrafı bu” sözleriyle Başkan Büyükakın’a yüklenmişti. Başkan Büyükakın bugün gerçekleşen basın toplantısında konuyla ilgili soruları yanıtlayarak şu ifadeleri kullandı: “Ben belediye başkanının kentin tamamının başkanı olduğunu ve üslubuna dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Benim başlattığım bir polemik göremezsiniz. Farkında olmadan yaptım mı hatırlamıyorum. Yeri geldiğinde haksız ve sert haddini aşan eleştiriler olmasına rağmen duymazlıktan geliyorum. 

“ESKİ BİR FOTOĞRAF”

 Dün arkadaşlarımız bana paylaşımın içeriğini attıklarında samimiyetle söylüyorum kimin attığını fark etmedim. Paylaşımın içeriğine odaklandım Hasan Bey’i aradım ‘Bu şahsı bulun ve gereken yardımı yapın’ dedim. Normal bir insan da çöpten ekmek toplayan biri varsa bunu yapmalı. Sonra fotoğrafa bakıp benim evim olduğundan emin oldum. Arkada başka çuvallarda vardı. Sonra satılık yazısını gördüm arkadaşlara bakılmasını istedim ve satılık yazısının olmadığını öğrendim. Bu eski bir fotoğraf. Pazartesi’ye bir bomba patlatalım dediler ve ellerinde patladı. Niyetleri samimi olsaydı bana atsalardı direkt ve o şahsa ekmek verseydik. 

“BUNU KULLANIYORLARSA YAZIKLAR OLSUN”

 Sizin Zafer sarhoşluğuyla bitiremediğiniz bir belediyeniz var onun da sosyal Hizmetleri var. Ümidi mi kestiniz? Mutlu şehrin ne olduğunu bile anlamamışlar. Bundan sonra hiçbir belediyenin Mutlu Şehrin dışına çıkamaz. Eleştirilerin geleceğini bilerek o sloganı söyledim. Eğer bu sokakta aç bir insan varsa bana yazıklar olsun. Muhalefet de bunu kullanıyorsa onlara da yazıklar olsun. Ben muhtarlara her zaman bu mahallede aç varsa bana söyleyin diye söylerim. Bu oyun mu yani? Sokakta çöpten ekmek alan birisi var ve bu siyaset malzemesi olacak. Bu kadar kalitesizleşti mi bu iş?

 “AHLAKA UYGUN BULMUYORUM”

 Söze gelince iyi şeyleri destekliyoruz. Genel bir itibarsızlaştırma politikası izlediklerinin farkındayız. Samimilerse onu bulamadığım için bana yazıklar olsun. Çünkü bu benim işim. Ama bunun siyasetini yapabiliyorlarsa onlara da yazıklar olsun. Biz birbirimizin yüzüne nasıl bakacağız? Mezardaki yöneticiler daha fazla ben Allah’a vereceğim hesabı düşünüyorum. Aç bir insan üzerinden siyaset yapılmasını ahlaka uygun bulmuyorum. Böyle bir şeye cevap vermeye bile utanıyorum. Hiçbirimiz bu koltuklarda kalıcı değiliz. Bu kentte elbette muhalefet partileri eleştiri yapacaklar, siyasilerin özellikle üsluplarına dikkat etmeleri lazım. Biz gençlere böyle mi örnek olacağız?

 “BENİM DE HALKIN OYUYLA GELDİĞİMİ HAZMETSİNLER” 

Bu kentte çevre bakanı geldi 10 katrilyon yatırım yapıldı. Falanca belediye Başkan’ının toplantıya çağrılmadığı konuşuldu. Bizzat kendisini çevre bakanıyla görüştürmeme rağmen. Bunun da gündem oluşturmak için kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. İzmit Belediyesi normal bir belediye bu siyasi hazımla ilgili bir olay. Bu arkadaşlar benim de bu halkın oyuyla geldiğimi hazmetsinler. Keşke beni arasaydı ve o vatandaşın ihtiyacını karşılasaydık. Satılık yazısından da anlaşıldığı üzere bu kurgulanmış bir olay. Belki yeni olmanın verdiği bir hırsla böyle bir eylem içerisine girmiştir ama umarım bir daha olmaz. Bu şehrin siyasetine siyaset diline bir kalite gelmeli.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükakın, Yazıklar, Olsun, Diyerek, Tepki, Gösterdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı