reklam
reklam
Haber
09 Aralık 2018 - Pazar 13:10
 
Öğrenci-Yazar Buluşmasına Necmettin Evci Konuk Oldu
Çayırova Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği ve her ay farklı bir yazarın konuk edildiği yazar-öğrenci buluşmasında bu ay Yazar Necmettin Evci Çayırova’da lise öğrencileriyle bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
Öğrenci-Yazar Buluşmasına Necmettin Evci Konuk Oldu

Necmettin Evci bu buluşmada  “Gençliğimizin Benlik ve Kimlik Bilinci” konulu söyleşide Yazar Necmettin Evci, insanları diğer varlıklardan ayıran aklın, iyi yönde kullanılmadığı zaman büyük felaketlere yol açtığını belirterek, “Gençlik; insanın, kendisini, evreni ve Yaratıcıyı anlamlandırma sürecinde, varlık sahasında benliğini ön plana çıkararak hadiseleri yorumlamayı tercih ettiği, bununla birlikte iç ve dış dünya dengesinde bazı gelgitleri yaşadığı fırtınalı bir dönemdir” dedi.

 

Türkiye’nin En Büyük Gücü Genç Ve Dinamik Nüfusu

 

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen konferansta öğrencilerin büyük bir dikkatle takip ettiği yazar, çevreyle iletişim kurma sürecinden, kimlik inşasına ilk adımların atıldığı ve hayatın en dinamik dönemi olan gençlik evresi, aynı zamanda ömür sermayesinin en önemli kazanımı olduğunu ifade etti. Türkiye’nin en büyük gücünün genç nüfus olduğunu aktaran Evci, “Gençlerimiz bir dava, ideal, bayrak ve vatan aşkıyla çalışırsa Türkiye’nin geleceği daha aydınlık olacaktır. Şu andaki gençlerimizin bunu başaracağına yürekten inanıyorum” dedi.

 

Evci ’den Öğrencilere Altın Öğütler

 

Öğrencilerin sorularını da içtenlikle yanıtlayan Evci; “Hayatınızın doğru, güzel ve kaliteli bir aile ve meslek yaşantısı üzerine inşa etmek sizlerin elinde. Gençsiniz ve heyecanlısınız bunlar doğaldır ancak bugün ki hareketli yapınızı ve heyecanınızı bilgi ve eğitimle güçlendirmelisiniz. Hayat mücadelesi içerisinde başınıza ne gelirse gelsin doğru bildiğiniz yolda ilerleyin ve mutlaka gelecek öngörünüz ve idealiniz olsun. Aldığınız kararın arkasında dimdik durmaktan korkmayın. Düşüncesi olmayan, kararı olmayan, ülkemiz ve dünya için gelecek öngörüsü olmayan insanlar arasında kesinlikle yer almayın” dedi.

 

Hedef Gelecek Öğrencilerine Özel Necmettin Evci Sohbeti

 

Yaklaşık iki saat süren söyleşi sonrası Akse Mahallesi Semt Meydanı Kültür Evi’nde Çayırova Belediyesi’nin liderlik eğitim projesi olan Hedef Gelecek öğrencileriyle bir araya gelen Yazar Necmettin Evci, Çayırova Belediyesi’nin böyle anlamlı bir projeye öncülük etmesinden ötürü çok mutlu olduğunu belirtti. Hedef Gelecek öğrencileriyle tanışan ve onlara hayat ile akalı tavsiyelerde bulunan Evci, “ Gelecekte her biriniz bu vatan için ülkemizin farklı noktalarında değişik meslek gruplarında hizmet edeceksiniz. Öncelikle hangi mesleği seçerseniz seçin kendinizi iyi yetiştirmeniz gerekecek.

 

Hayatınızı Bilgi ve Okumak Üzerine İnşa Etmelisiniz

 

 Hayatınızı bilgi ve okumak üzerine inşa etmelisiniz. Hz.Adem’den başlayarak bugüne kadar devam eden hayatın akışını dini ve tarihsel olayları, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed başta olmak üzere Peygamberlerimizin hayatlarını okumalısınız. Düşünce ve fikir akımlarını iyi incelememiz gerekiyor. İslam ve Türk Medeniyeti başta olmak üzere dünyadaki medeniyet algısını iyi öğrenmek zorundayız. İlim ve bilim adamları başta olmak üzere yerli ve yabancı yazarları çok iyi tanımamız, kulaktan dolma bilgilerle değil onların hayat felsefelerini kendi kitaplarından ya da doğru kaynaklardan öğrenmek gerekiyor. Temeli sağlam olmayan bir düşünce sizi bir noktaya taşımaz.” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenci-Yazar, Buluşmasına, Necmettin, Evci, Konuk, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı