reklam
reklam
Haber
28 Mayıs 2020 - Perşembe 13:38
 
Vekil Şeker: ''YHT Kocaeli'de Duracak''
Pandemi nedeniyle ara verildikten sonra yeniden başlayan ama İzmit’te durmayan YHT seferlerine ilişkin konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, “Bu sadece başlangıç. Tempo görüldükten sonra Kocaeli’de tren duracak" dedi
GÜNDEM Haberi
Vekil Şeker: ''YHT Kocaeli'de Duracak''

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 28 Mart'ta ara verilen yüksek hızlı tren (YHT) seferleri bu sabah başladı. İki ay sonra ilk sefer, Ankara-İstanbul arasında saat 07.00'de yapıldı. Yüzde 50 kapasiteyle çalışacak trenlerin günde 16 sefer yapması planlanıyor. 


Şimdiden 2 bilet satıldı. Trenler sosyal mesafe kuralları ve izolasyona dikkat ederek seyrek oturma düzeniyle yolcuların yan koltukları boş bırakılarak yüzde 50 kapasiteyle çalıştırılıyor. Trenin Kocaeli’de durmayışı ile ilgili konuşan İlyas Şeker, “Ama kimse merak etmesin, Kocaeli’ni kimse yok sayamaz. Ekonominin yüzde 14’ünü sağlayan bir kentte tren durmaması diye bir şey olmaz. Muhakkak açılacaktır. 


Ancak genel müdürü aradım, Kocaeli’ne bir kota verilmesi gerektiğini de söyledim. Şöyle yapılabilir; örneğin Kocaeli’ye 180 kişilik trende 5- 10 kota verilir. Son bir saate kadar o kotalar saklanır. Eğer Kocaeli’den o biletler satılmamışsa son bir saatte İstanbul’dan satışına izin verilir. Ama tekrar ediyorum, kimse merak etmesin, temkinli adımlar sonunda zaten tren İzmit’te duracak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vekil, Şeker:, ''YHT, Kocaeli'de, Duracak'',
Yorumlar
Haber Yazılımı