reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
03 Aralık 2018 - Pazartesi 18:06
 
"Kariyerime Engel Yok"
İzmit Belediyesi ve İŞKUR ortaklığında düzenlenen “Kariyerime Engel Yok” etkinliğinde işverenler ile iş arayan engelliler bir araya geldi.
YAŞAM Haberi

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bu yıl 9.su gerçekleştirilen etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Sibel Saraç, İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bülent Cengizhan, belediye meclis üyeleri, engelli istihdam eden işletme yetkililer, engelli ve yakınları katıldı.

İzmit Ritim Grubunun gösteri yaptığı Kariyerime Engel Yok etkinliğinde Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bülent Cengizhan, “engelli için iş sadece iş değil, kendisini topluma ait hissetmesidir. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a işverenler ile engellileri bir araya getirdiği için teşekkür ediyoruz” dedi. İŞKUR İl Müdür Vekili Engin Gülmez de  etkinlik için İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür etti.

 

ENGELLERİ ORTADAN KALDIRIYORUZ

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada “ bir şeyi yapmak kadar o şeyi sürekli hale getirmek te önemlidir. İzmit Belediyesi olarak her yaptığımız işi geleceğe yönelik yapılabilir olarak planladığımız için Kariyerime Engel Yok programımızı 9 yıldır yapıyoruz. İşverenlerimize destekleri için teşekkür ediyoruz. Engelli STK’larımıza da gönüllü olarak engelleri ortadan kaldırmak için yaptıkları çalışmalara teşekkür ediyoruz. İzmit Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin engellerini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. İzmit Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin önündeki bir çok alanda engelleri kaldırmak için büyük gayret gösteriyoruz ama her kesimin aynı gayreti göstermesi lazım. Belediye hizmet binalarımızı yollarımızı, parklarımızı her birini engelsiz yapıyoruz. Bu iş sadece belediyelerin yapacağı programlarla olmaz. Herkesin destek vermesi lazım." dedi.

 

HERKES POTANSİYEL ENGELLİ ADAYI

 

Bu etkinliğin engelli kardeşlerimizin engelsiz yaşamları için önemli bir katkı sağlamasını diliyorum. İşverenlerin de engelli oranlarını tutturmaları acısından en verimli en sağlıklı tercihler yapmasını diliyorum. Düşmez kalkmaz bir Allah. Kimin ne olacağını bilemeyiz. Sağlıklı bireylerin de potansiyel birer engelli olabileceğini unutmamalıyız.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Kariyerime, Engel, Yok",
Yorumlar
Haber Yazılımı