reklam
reklam
reklam
Haber
10 Nisan 2020 - Cuma 11:06
 
Açıklandı! Koronavirüsün 3 Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı
Koronavirüsün yeni belirtileri ortaya çıktı
GÜNDEM Haberi
Açıklandı! Koronavirüsün 3 Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı

 

Dünyaya diz çöktüren koronavirüsün yeni belirtileri ortaya çıktı. Koronavirüs belirtileri;

 

“Kuru öksürük: Virüs alt ve üst solunum yollarını etkilediği için en sık görülen belirti.

 

Yüksek ateş: Virüsün yol açtığı tahribatlar ve vücuda verdiği zarar nedeniyle aynı şekilde kuru öksürük gibi en sık görülen bir diğer belirti yüksek ateş.

 

Boğaz ağrısı: Yüksek ateş ve kuru öksürüğe oranla daha az görülse de solunum yollarına bulaşan virüsler bulaştığı bölgede ağrıya neden oluyor. Boğaz ağrısı da bu hastalığın belirtileri arasında gösterilebilir.

 

Nefes darlığı: Hastalığın ölümcül sonuçlar doğurmasındaki en büyük etkenlerden biri de oluşturduğu nefes darlığı. Özellikle solunum problemi olan hastalar, virüs nedeniyle artan nefes darlığına bağlı olarak yaşamlarını yitirebiliyor.

 

Yorgunluk: Virüsün vücutta oluşturduğu genel tablo nedeniyle hasta kendisini yorgun hissedebilir, kas ve eklem ağrıları yaşayabilir.

 

Baş ağrısı: Üst solunum yollarına etki eden virüsün nefes darlığı, boğaz ağrısı ve diğer belirtiler nedeniyle oluşturduğu etki dönem dönem baş ağrısıyla da baş gösterebiliyor.

 

Nezle ve ishal: Virüsün en az görülen belirtileri ise nezle ve ishal. Bu belirtiler çok az sayıda hastada ortaya çıkıyor” olarak açıklanmıştı.

 

Koronavirüsün yeni belirtileri açıklanmaya devam ediyor.

 

Fransız dermatologlar Covid-19 salgının belirtileri arasında sahte soğuk yanığı, ürtiker ve geçmeyen kızarıklık gibi cilt rahatsızlıklarının da olabileceğini duyurdu. Uzmanlar daha önce ölümcül virüsün başka belirtilerinin de olabileceğini açıklamıştı.

 

Le Figaro gazetesinin haberine göre, henüz bir bilimsel çalışmayla desteklenmese de Fransa'daki Ulusal Dermatologlar-Venereologlar Birliği (SNDV) Kovid-19 hastalığı belirtisi olabilecek bir dizi cilt rahatsızlığı rapor etti. Habere göre SNDV, Kovid-19'la ilişkili cilt rahatsızlıkları arasında psödo (sahte) soğuk yanığı, ürtiker (kurdeşen) ve geçmeyen kızarıklıkları saydı.

 

Aniden ortaya çıkan geçmeyen kızarıklıkların ağrılı olabileceğini belirten dermatologlar lezyonların geçici ürtikerden kaynaklandığını belirledi. Uzmanlar ciltteki bu rahatsızlıkların solunum yolu rahatsızlıkları gibi diğer tipik Kovid-19 belirtileriyle hem ilişkili olabileceğini hem de olmayabileceğini söyledi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Açıklandı!, Koronavirüsün, 3, Yeni, Belirtisi, Ortaya, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı