reklam
reklam
Haber
25 Mart 2020 - Çarşamba 13:57
 
Başkan Kurt: 'Kendi Cebimizden Mazot Alıyoruz'
Koronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla otobüslerde koltuk sayısının yarısı kadar yolcu alınmasına karar verilmişti. Bu karar dolayısıyla Kocaeli Minibüs ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada “Yüzde 80 kaybımız var” dedi.
GÜNDEM Haberi
Başkan Kurt: 'Kendi Cebimizden Mazot Alıyoruz'

YÜZDE 80 KAYBIMIZ VAR

“Normalde Kocaeli’de 600 bin yolculuk oranıyla günlük faaliyetlerimizi sürdürüyorduk.” Diyen Başkan Kurt, Koronavirüsün yayılmasından ve Cumhurbaşkanı’nın ekonomik pakette gerekmedikçe toplu taşıma kullanılmasın dedikten sonra gün ve gün düşmeye başladı. Yüzde 80 kaybımız var. İçişleri Bakanlığın kararıyla yüzde 50 taşınmasıyla alakalı bir genelge geldi. Bu genelgeye harfiyle uyuyoruz.

CİDDİ ZARAR EDİYORUZ

Kurt konuşmasının devamında, “Biz kamu adına her ne kadar taşımacılık yapsakta ciddi anlamda zarar ediyoruz. İnşallah hükümetimiz bu zararımızla alakalı en kısa zamanda bir tedbir ve önlem olarak ensafımıza bir can suyu olarak destek vermesini bekliyoruz.” İfadelerinde bulundu.

KENDİ CEBİMİZDEN ÖDÜYORUZ

Ciddi anlamda işletme giderlerimiz var diyen Başkan Kurt, “Bir taksici veya bir servisçi gibi değiliz. Yolcu olsa da olmasa da turumuzu tamamlamak zorundayız. En büyük mazot giderimiz var. Bunu samimi olarak kendi cebimizden ödüyoruz.” şeklinde konuştu.

TEMİZLİĞE ÖNEM VERİYORUZ

Büyükşehir Belediyesinin çözüm önerisi hakkında konuşan Başkan Kurt, Büyükşehir Belediyemizle çalışıyoruz. Arabalarımız dezenfekte ediliyor, temizliğe önem gösteriyoruz. Sağlıkçılar en büyük risk altında ama şoförlerimizde ciddi anlamda risk altında. Sonuçta bu mikrop toplu taşımada daha çok gezinildiği yerlerde bulaşma olasılığı çok yüksek fakat buna aldırış göstermeden, büyük bir fedakarlıkla, büyük bir özveriyle bu görevlerini yapıyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Kurt:, 'Kendi, Cebimizden, Mazot, Alıyoruz',
Yorumlar
Haber Yazılımı