ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
24 Mart 2020 - Salı 17:16
 
Kocaeli’nde Öğretmenler Maske Üretiyor!
Kocaeli’nde üç okulda koronovirüse karşı maske üretimine başlandı. O maske üretimi yapılan okullardan birisi ilk defa görüntülendi.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli’nde Öğretmenler Maske Üretiyor!

Dünyanın ve Türkiye’nin birinci gündemi koronavirüs. Son günlerde ise çok tartışılan maske fiyatları ve maske ihtiyacına yönelik güzel gelişmeler yaşanıyor. Kocaeli’nde üç okul maske üretimine başladı. Gebze Çolakoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve İzmit Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde maske üretimine başlandı.

ÖĞRETMENLER MASKE ÜRETİYOR

İzmit Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde maske üretiminde ise önemli sorumluluğu öğretmenler üstlendi. Evdekal çağrısında bulunan 7 öğretmen gece gündüz maske üretimi için kolları sıvadı.

İKİ GÜNDE 350 MASKE ÜRETTİK

Bu zorlu süreçte ellerinden geleni yaptıklarını belirten Okul Müdürü Aynur Kadiroğlu, “Öğretmen arkadaşlar ile el yapımı maskeler üretiyoruz. Bu maskelerin en büyük özelliği kullan at değil, 2 günde bir yıkanarak tekrar kullanılabilen maskeler olmasıdır. İki günde 350 maske ürettik. İşte bizlerde bu nedenle elimizden geldiğinde okulda kal maske yap sloganını geliştirerek hem buradaki hijyen mesafesini koruyoruz hem de Türk milleti için maske üretiyoruz” dedi.

ÜLKEMİZE DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

“Öğretmenler ise kuvayi milliye ruhu ile o dönemlerdeki gibi her bireyin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini ve bizlerde öğretmenler olarak maske üreterek ülkemize destek evermeye çalışıyoruz”
HABER: Eren Demirtürk - Atakan Kızılkaya

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’nde, Öğretmenler, Maske, Üretiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı