ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
15 Mart 2020 - Pazar 17:23
 
Bakan Çavuşoğlu Duyurdu: İzinler İptal
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlık bünyesindeki bütün izinlerin kaldırıldığını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Bakan Çavuşoğlu Duyurdu: İzinler İptal

SADECE YURTDIŞINDAKİLERE DEĞİL
 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin, Bakanlık bünyesinde 24 saat hizmet veren bir koordinasyon ve destek merkezi kurduklarını bildirdi. Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezinde, yaptığı açıklamada, Bakanlığın bünyesindeki çağrı merkezinin uzun yıllardır sadece yurt dışındakivatandaşlara değil Türkiye'yle ilgili herhangi bir talepte bulunan ya da vize almak isteyen yabancıların da çağrılarına cevap verdiğini söyledi.
Yeni tip koronavirüs sürecinden bu yana özellikle bu konuyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlara da merkezdeki personelin bilgiler verdiğini anlatan Çavuşoğlu, "Şu ana kadar 8 bin 300 civarında sadece koronavirüsle ilgili arayan, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız var. Ama tabii bu dönemde sadece bu çağrı merkeziyle yetinmemiz mümkün değil. Bakanlığımızda ayrıca bir koordinasyon ve destek merkezi kurduk ve 24 saat hizmet veriyor. Sadece konsolosluk işleriyle ilgili arkadaşlarımız değil, diğer birimlerden de destek aldık. Ve her akşam bir daire başkanı, örneğin nöbetçi kalıyor ekiplerle beraber. Çağrı  merkezimiz de aynı şekilde." diyerek ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlık bünyesindeki bütün izinlerin kaldırıldığını açıkladı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Çavuşoğlu, Duyurdu:, İzinler, İptal,
Yorumlar
Haber Yazılımı