ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
13 Mart 2020 - Cuma 12:26
 
Başiskele’de Termal Sıcak Su Artık Boşa Akmayacak
Başiskele Belediyesi, Yeniköy Merkez Mahallesi’nde çıkarılan termal sıcak suyun halkın yararına kullanılması noktasında çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Başiskele’de Termal Sıcak Su Artık Boşa Akmayacak

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Yeniköy Merkez Mahallesi’nde çıkan termal suyun en etkin şekilde değerlendirilmesi için suyu Yeniköy Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda değerlendirmeyi hedefliyor.

 

Başiskele Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü jeotermal birim ekibi termal su kaynağına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Kaynak koruma alanı kapsamında gerekli etüt çalışmalarını hazırlayan ekip Kocaeli Valiliği ile sürecin takibini gerçekleştirirken bir yandan da kaynağı en etkin nasıl kullanabilirizin yollarını arıyor. Geçtiğimiz gün ekibiyle birlikte termal su alanını yerinde inceleyen Başkan M. Yasin Özlü, çalışmalar hakkında ekibinden bilgi aldı.

 

Başkan Özlü incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, “Başiskelemiz’in sağlık turizmine gelecekte büyük katkı sağlayacak Yeniköy Merkez Mahallesi’nde çıkarılan sıcak termal suyun bir yandan kaynak koruma alanı etüt çalışmalarını sürdürüyor bir yandan da suyun yüzme havuzumuzda değerlendirilmesi ile ilgili altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Ekibimizle birlikte sıcak suyun çıktığı noktada incelemelerde bulunduk. Yakın zamanda termal suyumuzu Başiskeleli hemşerilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başiskele’de, Termal, Sıcak, Su, Artık, Boşa, Akmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı