ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
11 Mart 2020 - Çarşamba 14:50
 
Korona Satışları Arttırdı! Kolonya Yok Satıyor
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya genelinde hızla yayılan yeni tip Korona virüs nedeniyle etil alkol içeren kolonya satışlarını artırdı.
GÜNDEM Haberi
Korona Satışları Arttırdı! Kolonya Yok Satıyor

Koronavirüs nedeniyle vatandaşlar önlemlerini artırdı. Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda özellikle etil alkol içeren kolonya satışlarında artış yaşandı.İlimizin en eski Kolonyacısı olan Hikmet Kolonyaları da deyim yerinde ise müşteri akınına uğradı.

 

İşletmeci Emine Olguntürk "Satışlarımız yüzde yüz arttı. Virüse 80 derece alkolün hijyen sağladığını çoğu kişi bilmiyordu. Bu ortaya çıktıktan sonra satışımız bayağı bir arttı. Talebe yetişemiyoruz. Özellikle cep kolonyaları, insanların yanında taşıyacağı tipte ufak kolonyalardan şu anda yok. İnsanlar aralarında ‘bunun derecesi ne’ diye konuşuyorlar, biz de hemen ’80 derece’ diye gösteriyoruz. Daha çok limon kolonyası tercih ediliyor, o da yanlış bir inanış. Bunun önemli olan derecesi. 80 derece olması önemli. İnsanlar sadece limon 80 derece zannediyor. Aslında öyle değil, 80 derece tüm serilerdir. Doktorlar virüse karşı etkili olduğunu söylüyor, bence de etkili. İnsanlar kullansınlar. Virüs için, temizlik için, hijyen için ve temiz koku için zaten bence kolonya kullanılmalı." dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona, Satışları, Arttırdı!, Kolonya, Yok, Satıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı