ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
26 Şubat 2020 - Çarşamba 12:29
 
KADEM'den Köylere Kooperatif Hamlesi
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kocaeli Temsilciliği’nin başlattığı proje kapsamında Derince’ye bağlı Çancılar Köyü’nde kurulması planlanan kooperatifle bölge kadınlarının kullanacağı çok amaçlı, sosyal ve kültürel bir alan oluşturulacak
GÜNDEM Haberi
KADEM'den Köylere Kooperatif Hamlesi

Aspir Projesi ve Tahtalı Göleti Doğa Park

 

Derince’ye bağlı İshakçılar merkezli köylerde bu dönem çok önemli atılımlar gerçekleşiyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün tarımsal kalkınma hamlesi kapsamında başlattığı aspir bitkisi yetiştiriciliği projesiyle İshakçılar, tarımda bölgenin çekim merkezi olmayı başardı. Tarımsal kalkınma hamlesinin yanı sıra bölgeye yeni bir vizyon kazandıracak olan Tahtalı Göleti Doğa Park projesi ile İshakçılar, tarımın yanında turizm potansiyeli ile de ön plana çıkacak. Günübirlik tesisler, rekreasyon alanları, hobi bahçeleri, bisiklet ve yürüyüş yollarının inşa edileceği Tahtalı Göleti Doğa Park projesi ile İshakçılar Derince’nin yeni cazibe merkezi olacak.

 

Başkan Aygün, İncelemelerde Bulundu

 

Başkan Aygün’ün seçim vaatleri arasında da yer alan bu iki projeyle ön plana çıkan Derince’nin köylerinde bu kez Kadın ve Demokrasi Derneği Kocaeli Temsilciliği, yeni bir çalışma başlattı. KADEM tarafından Çavuşlu Mahallesi’ne bağlı Çancılar Köyü’nde yapılması planlanan proje ile birlikte bölgede yer alan atıl durumdaki eski okul binası yerine çok amaçlı bir kültürel ve sosyal alan inşa edilecek. KADEM’in öncülüğünde gerçekleşen proje kapsamında Çancılar ve çevre köylerdeki kadınların kooperatifleşerek kullanabileceği bir alan oluşturulacak. Projenin yapılacağı alanda incelemelerde bulunmak üzere Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, KADEM yöneticileri ve beraberindeki heyet bölgeye gitti.

 

KADEM Çalışmalarıyla Örnek Oluyor

 

Yöre halkının da yoğun ilgi gösterdiği incelemeler Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün,  Derince Belediye Başkan Yardımcısı Abbas Bayrak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Güzin Taştekin, Derince Belediyesi Meclis Üyeleri Bahattin Çelik ve İmdat Gülcan, KADEM Kocaeli İl Temsilcisi Asuman Sert Erturan, yönetim kurulu üyeleri Şevval Oruç, Ayşegül Pir Soylu, Betül İkiz, Çavuşlu Mahalle Muhtarı İsmail Turan, Çınarlı Mahalle Muhtarı İbrahim Sümer ve Derince Taşköprülüler Derneği Başkanı Erhan Çiftçi’nin katılımıyla gerçekleşti. Bölgede incelemelerde bulunan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, KADEM’in yaptığı çalışmalarla örnek olduğunu ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADEM'den, Köylere, Kooperatif, Hamlesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı